Reporter: 26.04.2009 ''Lapsed ei tohi enam mopeediga sõita''!?

Go down

Reporter: 26.04.2009 ''Lapsed ei tohi enam mopeediga sõita''!?

Postitamine by reymo1995 on Nelj Apr 16, 2009 6:30 am

Täna reporterit vaadates oli seal videoklipp, milles räägiti, et mopeedidel hakatakse nõudma ülevaatust, kindlustust ja juhtidelt A/B kategooria juhilube. Shocked On keegi selle asjaga rohkem kursis? Kas tõesti peab siis võrril ka olema ülevaatus/kindlustus jne jne jne? Seda nalja tahaks näha kuidas võrrile ülevaatust tehakse, ei taha küll midagi halba öelda, aga see masin laguneb ju laiali seal, kurat, kas siis aetakse kanalile ja mõõdetakse heitgaaside arvu ja veel tuhat asja. Poleks arvanud, et siin riigis elu nii kehvaks tehakse pale

http://www.reporter.ee/2009/04/16/rollerijuhil-olgu-peagi-ette-naidata-juhiluba/

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 337
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://talleks.pri.ee

Tagasi üles Go down

Re: Reporter: 26.04.2009 ''Lapsed ei tohi enam mopeediga sõita''!?

Postitamine by canyondrift on Nelj Apr 16, 2009 6:39 am

Ma pole küll ühegil mootorratta ülevaatusel käinud, aga ma olen selles kindel, et kanalile seal ei aeta.

Viimases liiklusseaduse redaktsioonis küll selle kohta midagi mainitud pole, aga hoiame silma peal. Ehk siis, kui seadus pole jõudnud veel riigiteatajasse, ta ei kehti.
Nagu räägiti, jõustub seadus umbes järgmiseks hooajaks, niiet julgemalt lube tegema.. Siiamaani võime veel kõik sõita kes 16, niiet laske mõnuga.

Samuti oleks õige küll võtta arvele kõik rollerid ja mopeedid, kuna siis langeks nende varguste arv ja samamoodi on ka hea see, et 16 aastastelt võetakse nn "juhiluba" käest ära. Sest igaüks kes saab 16 ei tea kohe liiklusreegleid, ennast oli videos väga hästi põhjendatud.

Samas ma ei kujuta absoluutselt ette milline näeks välja minu võrri arvele võtmine ja tehnoülevaatuse kord. Pidurid, põhimõtteliselt olemas, aga ei kvalifitseeru kindlasti sinnamaale kus olema peaks. Ümberehitus, selleks peab olema ARK luba ja sada muud häda. Aga kes teab, võibolla peame üldse kõik oma võrrid kas rauda saatma või siis idaiikidele maha parseldama. Eks seda näita tulevik, aga praegu laske julgelt, midagi pole karta.

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Apr 16, 2009 7:28 am

Eks see kanali asi oligi pigem rohkem naljaga möeldud, aga jah, loodame parimat ja ehk ikka asi nii hulluks ei lähe, et peab tootjamaale säärekad tagasi müüma. Arvele võtmise koha pealt selline küsimus, et kui paljud siinse foorumi kasutajatest omab oma sääreväristajate originaaldokumente? thhg Loodetavasti nõmedaid numbrimärke ei hakata nõudma, või äkki on võimalik võrrile siis juba must number sebida... Very Happy Teisest küljest muidugi on hea, et seadus muutub rangemaks, sest siis vast ei muutu igal aastal paljud masinad lõhkujate saagiks ka, aga ma küll neid lube ei taha teha Embarassed

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 337

Vaata kasutaja profiili http://talleks.pri.ee

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Nelj Apr 16, 2009 8:01 am

Nõus, et lube teha ei taha, aga Sul pole nagunii järgmise aasta seisuga sellest pääsu kui mopeediga sõitmisele mõtled.

Numbrimärk, lahe oleks tegelikult, aga dokumentide koha pealt, neid polegi nagu Rigadele väljastatud, sest vanasti neid vaja polnud ja ehk ei lähe ka nüüd vaja. Kui isegi muudetakse seadus selliseks, et kõigile number, siis on meil kui vene tehnika omajatel palju seletamist ja peavalu, et kust on masin saadud, ega ta varastatud pole, kus on kerenumber ja palju muud.
Eriti halvaks läheb näiteks mul, kuna ma olen esituledena kasutanud LED pirne ja teinud ka igasugust muud modifikatsiooni, niiet.

Aga mul tekkis vahepeal küsimus, et miks see seaduse pisike muudatud, peaks jõustuma alles aasta pärast, et Kas me riigikogu on siis tõesti nii aeglane oma hea koha poolest?

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Apr 16, 2009 8:47 am

See seaduse jõustumine võtab aega. Kõik tekstid tõõtatakse korralikult läbi jne. See on mingi hull bürokraatia seal. Täpselt ma ei teagi, miks see nii kaua aega võtab. 9. klassi ühiskonnaõpetuses peaksite teada saama, miks seaduste vastuvõtmine nii kaua aega võtab mõnikord.
Samas mina ei näe lubade omamises mingit probleemi. Probleemi tekitab see, et mopeed peab olema kindlustatud ja ülevaatuse läbinud. See jällegi maksab ja kasu pole sellest midagi. Aga lubades pole midagi hullu. See on ühekordne vaev. Kuid kindlustuse ja ülevaatusega tuleb aeg-ajalt uuesti tegeleda.

Aga uskuge mind, kui te soovite järgmine aasta võrriga seaduslikult edasi liigelda, siis 10k käite selle eest kindlalt välja(vist, umbes võtsin selle arvu. Aga vähemaga ilmselt hakkama ei saa. Tutvused võivad muidugi abiks olla). Asi on selles, et kellegil pole ju võrri dokumente enam alles. Ja ilma nendeta ei saa seda võrri kuidagi arvele.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Apr 16, 2009 9:02 am

Lubade koha pealt olen mina vägagi nõus, kuid milleks see kindlustus ning arvele võtmine? Kas ei võiks olla, siis lishalt sellist ülevaatus punkti, kus käidaks iga teatud aja tagant oma masinat kontrollimas - ning kui ei läbiks siis pandaks see näiteks kuskile kirja. Sääreväristaja puhul ma ei näe tõesti mõtet ülevaatust ning kindlustust kuna too sõiduriist on ju praktiliselt pühapäeva sõiduk.. sest enamus ülevaatuse ning kindlustuse aja Sa seda lishalt remondiksid. Very Happy Kümme tuhat, miskipärast ei usu et ta nii kalliks kujuneb - aga kes teab?

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Apr 16, 2009 9:14 am

Kevin68 kirjutas: Kümme tuhat, miskipärast ei usu et ta nii kalliks kujuneb - aga kes teab?
Kevin.
No kuidas vötta? Autokool 6-7k. Sul on võrr, dokumendid puuduvad(mingi 1k kindlasti). Kindlustus ka mingi paarsada kuus vms(ei tea täpselt) Ülevaatus oli vist 0.5k(vb tuleb mopeedil odavam).
Et odav see olema ei saa. Aga mina loodan selle peale, et selline seadus pole eriti arukas ja tekitab palju kahju. Mopeedid kaovad ilmselt tänavapildist täitsa ära, mitmed firmad pankrotistuvad jne. Autosi tekib ka ilmselt juurde.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Apr 16, 2009 11:35 pm

Mopeede ning autosi ei tohiks nende ülevaatuse ja kindlustuse koha pealt võrrelda. Pigem mingi suurema kubatuuriga mootorratas, millel on juba praegusel ajal nõutud kehtiv ülevaatus ning kindlustus. Ülevaatuse hind võib tulla umbes sama, kuid kindlustuse hind peaks tulema odavam kuna mopeed on aeglasem ning tekitab vähem õnnetusi, praegusel ajal see muidugi nii pole, sest on tohutult palju noorukeid kes istuvad ilma vastava sõiduki juhtimisõigust omamata mopeedi lenksu ning kihutav kohe aga liiklusesse! Esialgu peaks ikka harjutama kuskil erateedel või kinnisel alal - nii on endale ohutum ja hoiad teised ka elus.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Apr 16, 2009 11:46 pm

Täna kuulsin seda, et seda muudatust olevat juba neli aastat tahetud vastu võtta.
Eks siis näeb, kas tuleb viies aasta ka otsa.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sillu on Laup Apr 18, 2009 9:01 am

Njah, kui arvele võtmise kohustus kehtiks üksnes teatud ajahetkest alates Eestist uutena ostetud mopeedidele, siis on see arusaadav ja mõistlik. Nõuda aga kõigi varasemal ajal soetatud (suures osas Nõukogude päritolu) mopeedide arvelevõtmist tundub üsna absurdne juba ainuüksi põhjusel, et sel ajal ei väljastatud ostmise hetkel sõiduki kuuluvust tõendavaid dokumente, kuna neid siis lihtsalt polnud vaja. Registreerimine sõiduki omanikku üheselt tuvastamata, s.t. dokumente kontrollimata võimaldab aga arvele võtta muuhulgas näiteks varastatud sõidukeid.

Mõistlik oleks minu arvates, kui varasemal ajal soetatud mopeedide omanikele hakkaks sellest "paketist" kehtima üksnes juhiloa omamist puudutav nõue. Asi see teil siis A-kategooria (tegelikult vist A1) 16-aastaseks saades ära teha. Smile

Sillu
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 66
Registration date : 06/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.kolhoos.pri.ee/

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Püh Apr 19, 2009 12:22 am

Kui lugeda autokoolide hindasid, ehk siis mopeediloa taotlemise tunde, siis maksavad need orjenteeruvalt maakonnast ja ülejäänutest asjadest; vähemalt meil siin 1000,- www.vorumaaautokool.ee
ARK umbes paarsada krooni, võibolla pole seda autokooli vajagi, selle koha pealt ma kursis pole, aga jah. Minu kandis on siin saadud mopeediload mõnesaja krooni eest ja see 6k tundub täielik utoopia. Viimati maksin sellise raha B kat eest.
Arvele võtmine ka, see on mopeed... Auto arvele võtmine, kas mitte polnud 600,- esmane, niiet mopeed see nii väike asi.. Kindlasti odavam www.ark.ee
Kindlustus samamoodi 100,- aastas, niiet mõni paagitäis bensiini tuleb siit ainult. Plussideks jääb see, et politseil tekib kindel ülevaade, mis on mopeed ja mis pole. Kuidas varastatud masinat näiteks kätte saada.
Ülevaatus, see on kahtlane teema, kuna kelle kuradi võrri pidurid nii hästi töötavad või näiteks lenks ei logise, et see eesti ülevaatusnormidele kvalifitseeruks.
Mina sain sellest jutust aru nii, et igaüks kes omab mingi kat juhiluba võib mopeediga sõita va jalgrattaluba, kuna see pole ka praegu lubatud. Ehk siis igaüks ei pea minema uuesti autokooli või siis ARK eksamitele, et oma mopeedikest õue ajada.

Mina olen seadusega igatepidi poolt... Ja ma usun, et nn sääreväristjatele ja abimootoriga jalgratastele mingit muud seadusmuudatust ei tule, niiet neid loetakse koheselt mopeedide alla. Ehk siis peaksime me ka kõik asja ette võtma ja oma masinaid korrastama hakkama.

Igatahes, hetkel pole tõesti mõtet põdeda, et mis, kes ja kus kuna seadus on alles riigikokku jõudnud ja sealt edasi see venib nagu näts.

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Tagasi üles