Gauja sääreväristaja

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Gauja sääreväristaja

Postitamine by Sojourner on Püh Mai 03, 2009 7:38 am

Alustasin oma projektiga juba aasta eest, kui ostsin ühe teise foorumi kaaslaselt mõne raha eest Gauja vraki. Sellel puudusid rattad, mootor, keskjooks ning ka porikad olid tõsiselt ussitanud:

http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/38446703

Sai siis see koju toodud ja hakatud puhastama. Algselt kasutasin selleks kuumapuhurit, seejärel aga keemilist värvieemaldit.

Peale värvi eemaldamist sai asuda puuduvadi vidinaid otsima. Sain esimese ratta ja paagi. Ratas vajas põhjalikku lahtikiskumist, puhastamist ja värvimist spetsiaalse veljevärviga. Aga esmalt lappisin ringi esiratta kodarad:

Peagi tekkis segadus mootori valimisega, sest originaalset d5 mootorit ei olnud sellele saada. Samas oli mul olemas kapitaalremondi saanud d8m mootor, mida ma ei raatsinud ära anda. Otsustasin siis selle kasuks, kuna sihiks sai luua stiilne tänavasõidupill, millega saaks liigelda ka pealinnas. Päris autentse uunikumi loomist ei pidanudki esmajärgseks.
Viisin raami koos osadega pulbervärvi, samal päeva õhtul sain nad sealt ka kätte. Raam jäi ilus roheline, paak valge. Vahepeal otsisin võrrile originaalile ligilähedase velje ja värvisin selle veljevärviga hõbedaseks. Alustasin monteerimisega.

Mulle suvel tekkis projektis ka väike paus, kuid sügiseks sain masinale juba hääled sisse. Ainus jama oli see, et mootor töötas ebakindlalt ja kontaktid olid kulunud (kasutasin vanu juuste Smile )
Uusi kontakte polnud saada, või õigemini olid nad üsna kallid. Hakkasin talvel kui võrr kuurinurgas kevadet ootas vene saitidel surfama ja leidsin elektronsüüte skeemi:
http://www.dyr4ik.ru/forum/viewtopic.php?t=7828

Kuna sellest on Automoto.ee foorumis mul juba juttu, ei hakka ma seda pikalt ümber jutustama. Oli ta üks suur pusimine ja elektroonikakomponentide otsimine, kuid minul tööle ta hakkas. http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=27552

*

Praeguseks olen jõudnud nii kaugele, et puudu on vaid vasakpoolne vänt, tagumine porilaud ja korralik gaasitross koos esipiduri ja mõne pisividinaga.
Täna toimus muide Kurtna laat, kuid kahjuks ei olnud seal soovitud juppe saada, hoolimata sellest, et ilmusin enne seitset hommikul. Leidsin ainult originaalse sadula, mida mul esialgu polnud plaanis osta. Tulevik näitab, mis sest saab.
Üliharuldased ketikaitsmed pidin tegema paksust plekist ise, ettevisandatud joonise abil. Kukkusid välja rahuldavalt, kuigi paremat annab soovida.
Niisiis jätkan oma projektiga. Plaanis on ketikaitsmed koos porikatega ühel ajal pulbervärvimisse viia...

Kogu pildimaterjal on saadaval: http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/sets/571499

Viimati muutis seda Sojourner (Püh Juul 05, 2009 9:26 am). Kokku muudetud 1 kord

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 48
Registration date : 07/04/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Gauja sääreväristaja

Postitamine by Kevin68 on Püh Mai 03, 2009 8:08 am

Masin väga aus ning ilus! Kuid kas need sellised maastikurehvid Gaujale kõige parem mõte on? Kindlasti leidub mõned vene jalgratta rehvid, mis sobituksid Gauja peale.

Edu!

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1083
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Esm Mai 04, 2009 2:51 am

Maastikurehvid kavatsen millalgi tõesti välja vahetada. Nad lihtsalt ei sobi antud masinale. Nende asemel oleksid kõige paremad valgete servadega siledad retroratta kummid. Ilmselt ma need varsti soetan, kuid praegu hoian raha muude vidinate jaoks.

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Teis Mai 05, 2009 2:53 am

Täna sai siis vihmaga pele kooli kuuris istutud ja sadulat lahutatud. Paar peenikest polti murdusid lausa pooleks, kuigi ülejäänud metallosad on üsna korralikud. Pehmed osad vajavad paraku vahetust ja millalgi pean minema sadulsepa jutule. Kunstnahast kate on pragunenud ja selle all olev polster täiesti ussitanud.
http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/48833167
Sadulapulk vajaks muidugi kroomimist, aga odavam on mul see olemasoleva vastu välja vahetada.
Ainus osa, mida ma olen tulemusteta otsinud on vasakpoolne jõnksuga vänt. Tavaline lihtsalt ei sobi, hakkab vastu mootorit käima. Seega küsin, kas kellelgi on seda kusagil kuurinurgas vedelemas?

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by guits on Teis Mai 05, 2009 4:52 am

Hädakorral aitab ka ketirattast eemaldatud vänt!! Vedelevad möned ketirattad!!
guits
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 175
Registration date : 17/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.profid.ee

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Reede Mai 22, 2009 3:19 am

Üle pika aja teen Gauja teemal taas juttu.
Täna sai siis vändaprobleem lahenduse, võtsin ühe tavalise meesteka vända, lõikasin pooleks ja lasksin jõnksuga kinni keevitada. Tulemus pole küll see, mis originaal, aga kaugelt silma ei tohiks hakata.
Järgmisena on kavas käsile võtta ketikaitsmete viimistlustöö ja leida mõned puuduolevad jupid.
PS! Kui kellelgi on kusagile riiulile jäänud vana tüüpi gaasirutška (mitte uut tüüpi hiigelsuur ja üleni plastikust), siis oleks tore, kui võtaksite privas ühendust.

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Mai 22, 2009 4:34 am

Mul on vanemat tüüpi siduritross ning ka gaasirull. Gaasirull kahjuks Riga-13'ne peal, kuid on vanema tüübi oma. Panin sinna peale uuema tüübi katte. Kui huvi siis võib ehk uuema gaasirulli vastu vahetada või siis välja osta! Smile

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Kolm Mai 27, 2009 4:49 am

Gaasitrossi saan varsti Tartust, peaks tuliuus olema, pole seega vaja pealt maha kiskuda.
Täna viisin küljeplekid pulbervärvimisse, sain samal õhtul tagasi. Tulemus on rahuldav, kuigi oleks saanud paremini. Põhjuseks liivapritsi puudumine (loe: väike eelarve), mis ei võimaldanud kõiki roosteauke puhastada. Õnneks jäid suuremad mullid siiski sissepoole, mis välja ei paista.
Leidsin veel paar vana pilti, mis olid tehtud raami ja paagi jahtumise ajal peale värvikambrist väljatoomist.
http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/sets/571499

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Laup Mai 30, 2009 11:17 pm

Gaasitross on nüüd käes ja peale pandud. Töötab hästi. Hommikult sai teha proovisõit, mis kahjuks lõppes kurvalt- uhiuus veokett läks katki. Tegemist oli seejuures jalgrattaketiga, mis on ka tehases Gaujadele peale monteeritud.
Ma ei tea, mis võis keti katkiminemise põhjustada, oletatavasti oli selleks vilets kvaliteet (kett oli Hiina toode) või auklik tee. Enne käis mitu kolakat ja kõrin, seejärel mootor enam ei vedanud. Kiirus ei olnud üldsegi suur.
Mõtlen panna asenduseks uue, kuid ei teagi, kas otsustadagi enam jalgrattaketi kasuks.
Paljud Gauja omanikud on millegipärast jalgrattaketi asendanud laia mopeediketiga.

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Püh Mai 31, 2009 1:42 am

Kui mootor ei jõudnud vedada, siis võib järeldada, et kett oli liialt pingul. Minul on D8e mootor väga tundlik nende kettide kohapealt, kui liiga pingul on ei jõua enam üldse vedada eriti - ent siiski liigub. Nüüd panin ka mina oma sääreväristajale täitsa uue keti peale ning probleem kadus! Tark oleks küll mopeedi kett sinna peale panna, pole see nii suur orginaalist eristumine ka ju ning mopeedi kett peab kordades kauem vastu - oleneb muidugi kuidas sõita.

Aga äkki oli tegu miski praak ketiga?
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Püh Mai 31, 2009 5:07 am

Võimalik küll, et oli praak. Toodetud Hiinas. Kett oli küll pingul, kuid mitte nii, et käega liigutada ei saa. Kui ise sadulas istuda või üha jalaga vasaku pedaali peal seista ja teisega tõugata, siis raam paindub keharaskuse all veidi ja kett läheb pingsamale. Lisaks veel tänavaaugud.
Vahet pole, sain juba õhtupoolikul teise keti (vana vene oma) peale. Seda hoian igaks juhuks lõdvamana.
Vahepeal tekis mõte, et äkki lööb hoopis mootor tagasi, kuid ma ei näe põhjust, miks ta peaks seda tegema.

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Laup Juun 06, 2009 4:09 am

Olen oma projektiga pea-aegu lõpule jõudnud. Tuled ühendatud, sadul peal. Puudu on vaid esipiduri tross, helkurid, tagasivaatepeegel ja tööriistakott. Sadula katsin dermantiini asemel hoopis pärisnahaga. Üsna kena jäi.
Tegin ka ühe tõsisema proovisõidu, mis sisaldas Harku metsa viiekildist ringi.
Mõnes mõttes pean isegi pettuma, sest masinal on kulunud silindri tõttu ikka väga vähe jõudu ja üle 20 naljalt sõita ei kannata, sest kõrgematel pööretel tekib õudne vibratsioon.
Lisaks veel mootorimürast kõvem krigin, mida põhjustavad (täiesti uued!) laagrid.
Arvatavasti pean mootori jälle lahti võtma ja uuesti uurima, miks ta niimoodi vibreerib.

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sojourner on Püh Juul 05, 2009 9:04 am

Gauja on nüüdseks valmis, ainult üht-teist on vaja veel timmida.
http://fotoalbum.ee/photos/Vapperhiir/53451039

Sojourner
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Püh Juul 05, 2009 9:38 am

Väga hea näeb välja! Küll aga hakkab silma need ise vorbitud küljeplekid.

Edu,
Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by GauyaHull on Kolm Aug 26, 2009 4:33 am

Ma otsin oma gaujale keti kaitset originaali millele on korjurat peale GAUJA ! Kui on pakkuge mulle palun !

GauyaHull
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 19
Registration date : 08/08/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Riga 22 on Reede Märts 15, 2013 2:50 am

Pilte ei näe miski pärast!
Riga 22
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 49
Registration date : 16/01/2013

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by antsus1000 on Reede Märts 15, 2013 2:58 am

4 aasta vanuses teemas loodate pilte näha?
antsus1000
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 80
Registration date : 10/03/2010

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Riga 22 on Reede Märts 15, 2013 4:41 am

Jälle sina! Ma loodsingi et ehk on omanikul mõned N.Ö pildid mida saab näha ka!
Riga 22
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 49
Registration date : 16/01/2013

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by antsus1000 on Reede Märts 15, 2013 4:45 am

Eks loodame, kuigi teema looja pole mitu kuud foorumisse sisse loginud...
antsus1000
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 80
Registration date : 10/03/2010

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Riga 22 on Reede Märts 15, 2013 4:56 am

No jah !
Riga 22
Kasutaja