totsendi Riga-22

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent on Esm Juul 09, 2012 11:18 pm

Nii, V-50 jaoks uus sidur, tihendid, simmerlingid, käigu hammakad. uus ketihammasratas jms. pudi. miski 65 Eur kokku. Esialgu. Võibolla läheb veel midagi. Nagu uued torch peaga kruvid, seibid, mutrid. Karteriplokis on pragu sees, selle saab ehk epoga ära lappida. Või äkki on selleks mingid muud tehnoloogiad? Keevitus?
š-62 jaoks on endiselt pool sidurit puudu, vaatab kas V-50 sidur talle sobib.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Registration date : 17/06/2012

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Teis Juul 10, 2012 3:38 am

Alu keevitusega saaks pragu parandada. Võid ka jootepulki proovida. Kindlasti kontrolli peale keevitamist, et karteripool kõveraks ei ole läinud. Kindlam, kui epoksiid. V-50 siduri istutasin ma enda š-62 mootorile. Istus küll ilusti.

Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Registration date : 24/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Teis Juul 10, 2012 5:49 am

mis nipiga? Š-62 on teistsugused hambad? vahetasid väntvõlli ka ära või?

Däm, see "uus" V-50 on ikka üks paras kohvi. Väntvõll tuleb vist ka uus panna.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Nelj Juul 12, 2012 3:28 am

Š-62 on sutsklapiga silindripea olemas. Jee

Täna läksid nii Š-62 kui V-50 plokitükid alumiiniumikeevitusse. Homme saab kätte. 25 Eur kokku.
Uued 1-käigu hammasrattad ja keti hammaks olemas. V-50 jaoks.

Aga seda V-50 väntvõlli, kuhu sidur käib otsa vaatasid mitmed spetsialistid ja vangutasid pead. Raskem tegemine. Vaja metalli juurde keevitada ja treipingis vint peale lõigata. Ja igaüks seda ei saa teha Ma ei teagi mis odavam tuleb. Lihtsam ja kiirem on muidugi uus väntvõll - 61 Eur.

Endiselt on puudu Š-62 sidurikorvi sisemine pool ning vedav keti hammasratas. Kui need saaks kätte, siis see mootor olekski korras. Aga need tuleb ilmselt ise kuidagi teha, sest vaevalt neid enam mittekulunud variandis on liikvel, kuna nende asjade pärast kõige sagedamini kõik seisma jääbki.
Põhimõtteliselt olla võimalik uus keti hammasratas lasta teha.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Nelj Juul 12, 2012 4:31 am

V-50 väntvõlli vbl leian sulle riiulist. Sidur oli mul kombineeritud š ja v mootori osadest. Midagi pidi ringi tegema, kuid ei mäleta enam, mida. Š-seeria mootori väntvõlli kepsusilm on ju 10 mm ja V-seeria oma 12mm. Uuemad nõellaagritel versioonid on 14mm? neid hammakaid S-mootorile aegajalt liigub. Pean oma varudes kolama. On väike võimalus, et mul kuskil olemas. Enda mootorile õnnestus liiduaegne uus leida.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Kolm Juul 18, 2012 9:29 am

Vist läheb ikka poeväntvõlli peale see asi. Olemas olevad vajavad märkimisväärselt remonti ja ei teagi kas see kulu ja vaev ära tasub.
Aga praeguseks on praod kinni ja kui väntvõlli ka saaks, siis saab mootori kokku ja peale kruvida, et peal olevat mootorit parandama hakata.
Tahan kõik 3 mootorit laitmatusse töökorda saada. 2x V-50 ja Š-62

Muuseas, mul on 2 vana ja ilmselt vigast süütepooli, mis nipiga neid saab uuesti mähkida?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Teis Okt 02, 2012 8:40 am

Nonii, vahepeal on palju bensiini karbussi voolanud. š-62 sai uue(peaaegu) hammasratta ja lootus on ka sidurikorv saada. Osaliselt juba tagasi kokku pandud.

Sai töötav V-50 maha võetud ja ilmselt miksin kahest V-50'st kokku ühe korraliku. Siis on vähemalt 1 korralikult töötav ja ilma vigadeta mootor. Teist V-50 aega lappida küll.
Endiselt on puud seisuhark ja kui kusagilt korralikuma sumpa saaks, paneks sellegi uue, sest olemas olev on üsna hirmus. Vanakraami laadalt checkime.

Nädalavahetusel sai jälle üks proovisõit tehtud, et hammas verele ajada Smile

Ma ähmaselt mäletan, et see aparaat võttis 5L bensiini 100km kohta? Kas võis asi olla nii hull?

Siis veel selline küsimus silindri ja kolvi kriimude kohta, et kui palju need kriimud mõjutavad mootori võimsust ja effektiivsust? š-62 silindris ja kolvil on üks korralik kriim.
Ja millest ma saan aru, et vaja on silindrit puurida ja remontkolbi?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Teis Okt 02, 2012 9:46 am

Kui küünega tõmbad ja kriim ikka tunda on, siis võiks juba puurida. Kütuse kulu miski 3L/100km oleks reaalsem vast Wink

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Kolm Okt 03, 2012 4:19 am

urmet48 kirjutas:Kui küünega tõmbad ja kriim ikka tunda on, siis võiks juba puurida. Kütuse kulu miski 3L/100km oleks reaalsem vast Wink

On tunda küll. Ja kolvil ka sarnane kriim, siis kolvi vahetus?
Oeh, kus ja kes neid silindreid puurib?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Teis Okt 30, 2012 10:40 am

Võtsin toimiva mootori pulkadeks ja ma ei pidanud pettuma. Üsna mitu jama tuli välja kohe. Esimese käigu ümarad nurgad olid muidugi enne teada.

Sidur on kohe kohe üles ütlemas. Kaanest hakkavad pulgad varsti läbi tulema. Võtsin siduri pulkadeks ja siin on ta täies ilus. Siiski jäi 2 vidinat pildilt puudu, väntvõlli otsa.

Lisaks on siduri poolne väntvõlli ots peaaegu hävinud. Nüüd on juba 2 väntvõlli tarvis :s

Sellest ma saan aru miks kolvipea on tahmane. 20 aastat tagasi polnud korraliku 2T õli saada, siis asendas suvaline õliollus. Aga miks kolvi seinad on tahmased, millest see räägib?

Kuidas selle junni otsast ära saab, ilma oluliselt peksmata?

Siin on käigukast ja muu oluline. Kas see, et laager jäi väntvõlli külge on mingi halb näitaja? Kuidas ma aru saan, et üks või teine laager vajab vahetamist? Siis see et karter seest tahmane, tuleb sellest et süüde on mingil hetkel jube varajane olnud?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Kolm Okt 31, 2012 4:45 am

Väntvõlli ots jah hukas sul. Magneti saad nii kätte, et keerad polti paar tiiru lahti ja hoiad magnetist tervet mootorit pisut tööpinnast kõrgemal ja terav kolks haamriga poldi pea pihta. 90% kordadest on esimese löögiga lahti tulnud Wink See, et laager võlli otsa jääb, on tavaline asi nendel mootoritel. Laagri lõtkusid kontrollid näpuvahel. Kui on saaledel teineteise suhtes lõtk, siis oleks aeg vahetada. Korralik laager näpuvahel keerutades on vaikne ja ei lõtku.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Kolm Okt 31, 2012 9:06 am

See, et kolb külje pealt tahmane on peaks näitama seda, et kolvirõngad pole enam esimeses nooruses.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1083
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 03, 2012 4:11 am

Jah, tundub et sul on õigus. Võrdlesin neid rõngaid pisut värskemate rõngastega. Ning vahe on silmaga näha. Oot kohe mõõdan paksuse - kulunud 1,35mm ning värskem 1,55mm. Pilt ka juurde.
www.keri.ee/vorr/IMG_7831_e_small.JPG" alt="" />
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 03, 2012 4:14 am

totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 03, 2012 4:21 am

Kuram need laagrid on väntvõlli küljes nii kõvasti kinni, et lihtsate vahenditega ja lõhkumata kätte ei saa. Mis teha? On mõni nipp või minna kuhugi töökotta? On soovitusi Tallinna piires, lähistel?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 03, 2012 4:44 am

Nii. Silindri läbimõõt on uuemal V-50 38,05mm ning vanemal 38,12mm. Samas on uuemal päris kole triip sees. Sõrmega tunda ja silmaga näha. Mida sellest arvata?

totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Laup Nov 03, 2012 5:37 am

Silinder remontmõõtu puurida vaja siis. Laagrid, mis "surmavalt" kinni on, olen ma maha kuumutanud gaasipitsiga. Üllatavalt lihtsalt kukuvad maha.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 03, 2012 6:23 am

Kuidas neid puurida saab? Õieti kes seda teeks? Mis maksab? Mul 2 silindrit vaja üle käia. Š-62 remontkolb on mul ostetud veel rubla ajal. Aga kust praegu V-50 jaoks remontkolbi võib saada?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Püh Nov 04, 2012 2:27 am

huh, tegin väikse mopeediprojekti kulude vahekokkuvõtte.

et olen juba kulutanud vähemalt 290 Eur kõiksugu pudinate peale. Ning selleks et mu Riga-22 hakkaks hästi sõitma ja tagavara mootorid korda saaks, kulub ilmselt veel teine sama palju. Lisaks minu enda kulutatud kallis vaba aeg.
Et siis palju õnne mulle! Panen sama palju pappi vana risu sisse kui oleksin uue ostmisesse pannud. Ning selle asemel et uuega oma vabast ajast ringi sõita, kulutan selle aja hoopis vana reo lappimiseks ja juppide otsimiseks.
Kus on loogika?

Jah, ega loogikat polegi. Lihtsalt see mingi emotsioon, mis toob meelde "vanad head ajad". Ja siis protsessi mõnu, kui oled jälle mingi vidina saanud ja selle peale kruvinud. Ma ei jõua ära oodata, millal see Riga ükskord jälle tänavatel vuriseb Smile

Aga nii palju on siin moraali küll, et kusagile tuleb piirid ette seada, et mõnus hobi ei muutuks kurnavaks kohustuseks.
Et ma ei kavatse rohkem endale selliseid vanu risusid taastamiseks kaela võtta kui ainult see Riga-22. Ja enne kui see projekt on lõplikult valmis, isegi ei vaata ühegi teise asja poolegi. Siis jääb nii rahalist kui ajalist ressurssi ühe asja edukaks lõpetamiseks rohkem.

Ma vaatan, et siin müüakse selliseid aparaate 250 Euri eest... No krt., kui see Riga ükskord valmis saab, siis ma teda sellise hinna eest küll ei müü. Kui siis mingi väga krõbeda raha eest või ei müü üldse. Asjal on minu jaoks mingi emotsionaalne väärtus ka. Võibolla kunagi kui ma enam ise sõita ei jaksa. Aga noh siis on neid asju veelgi vähem alles ja väärtus suurem.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Püh Nov 04, 2012 5:11 am

Nii, fotoarhiividest sai üles otsitud 20 aasta tagune foto. Aasta oli siis 1992. Mitte muffigi tol ajal kusagilt saada ei olnud. Pentsu otsi tikutulega taga Smile Vedas neil, kel oli valutsi. Rubla kukkus iga nädal. Sai siis ka valutsipoest ostetud üks rull välismaist värvilist Konica slaidi filmi ja raatsisin ühe kaadri kulutada oma sõiduriista peale. Pilt on tehtud Aegviidu lähistel Paukjärve ääres. Üks minu lemmik kohtasid kuhu mu Rigad on mind ikka viinud.

totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Nelj Nov 08, 2012 3:05 am

Nii, 1 tutikas väntvõll tellitud. uued laagrid, uued simmerid, käigu hammakad, keti hammakas, kolvirõngad, kaks silindrit läks puurimisse, üks remontkolb koos rõngastega juurde hangitud. Uued tihendid. Uus sidur tervenisti.

Nüüd peaks vähemalt ühe mootori kopremonditult käima saama ning ülejäänud kaks on kapremondi lõpetamisele lähemal kui enne.

Pappi läks korralikult.

Huvitav, mis selline kapremonditud mootor maksta võiks? Kindlasti mitte 100 Eur. Uus Väntvõll uute laagrite ja simmerite uue kolvi ja silindriga on juba 110 Eur.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 10, 2012 8:44 am

Nii, kes jagab õpetust, kuidas tutikad kuullaagrid käivad tutika väntvõlli otsa. Minu kuumapuhur ei suutnud oma +650C kraadiga kuumutada piisavalt, et laager kergelt otsa mahuks.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 10, 2012 8:49 am

Mõõtmised näitavad, et se koht, kus peaks laager paiknema, on 0,2mm paksem. Muidu on 12mm ja siis läheb 0,2mm paksemaks.
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Laup Nov 10, 2012 9:07 am

Tee omale msn ja saad reaalajas vastused Very Happy

Tegelikult on nii, et mina kasutan kuumutamiseks gaasipõletit. Laagrite paigaltamine imelihtne. Väntvõll pane külmkappi paariks tunniks ja enne laagrite paigaldamist kuivata niiskusest ära. Laagrid ajad kuumaks ja siis kukuvad nad ise juba paika väntvõlli tapi otsa. Muidugi pead igaks juhuks abinõud valmis panema, kui peaks olema tarvidust kergelt laagrit järgi aidata, et lõpuni oma kohale saaks.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by totsent on Laup Nov 10, 2012 1:20 pm

Tänud!
Vaatasin et puhuja annab siiski ainult +500 kraadi välja. Gaasipõleti leek peaks olema üle 1000 kraadi.
Aga sain hakkama. Panin vända akna taha jahtuma ja kuumutasin laagrit püüdlikumalt ning kukkuski ilma takistuseta ise täpselt omale kohale. Kui maha jahtus, oli kinni nagu üks tükk.

Mis abinõuga sa laagrit järgi aitad? haamer ja ...?
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next