Vanaratta näitus Võhmas

Go down

Vanaratta näitus Võhmas

Postitamine by kass on Laup Aug 01, 2009 6:12 am

Nii, näitus toimunud, ja nagu lgp. Urmas Teearu kunagi varm maininud, siis midagi üllatavat on raske leida. Omal kulus uurem osa aega "põllumajanduslikule töödele", millest siinsele valdavalt nooremale tegelaskonale ei hakka täpsemalt rääkima, aga kohal olid ka sellised tõsised tegijad , nagu vanameister Valdo ja ka foorumlane Indrek, kel oli ka mingi pikatoruga fotokas kõhul, loodan, et mitte ainult ilu pärast! Kahjuks jäi ka Indrek ülekuulamata, mis imeasjadega tema oma argipäevi õhtusse veeretab. Tundub, et need pole mitte pensa tehase väravast välja veerenud isendid drunken drunken drunken

kass
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 144
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Vanaratta näitus Võhmas

Postitamine by Kevin68 on Laup Aug 01, 2009 6:32 am

Kas kellegil leidub ka pildimaterjali näitusest? Näiteks Indrekul?

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Laup Aug 01, 2009 6:35 am

kass kirjutas:Tundub, et need pole mitte pensa tehase väravast välja veerenud isendid drunken drunken drunken

Embarassed Embarassed Embarassed

Luban, et proovin minu erakogusse kuuluvaid minu erakogu ülitüüpilisi ja masslevinud eksemplare, mis veel ka selle ajastu tüüpilistest osadest koosnevad ja mitteoriginaalsed, mitte enam niipalju tähtsa näoga foorumisse välja panna.
oldmoped
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Aug 01, 2009 6:44 am

oldmoped kirjutas:
kass kirjutas:Tundub, et need pole mitte pensa tehase väravast välja veerenud isendid drunken drunken drunken

Embarassed Embarassed Embarassed

Luban, et proovin minu erakogusse kuuluvaid minu erakogu ülitüüpilisi ja masslevinud eksemplare, mis veel ka selle ajastu tüüpilistest osadest koosnevad ja mitteoriginaalsed, mitte enam niipalju tähtsa näoga foorumisse välja panna.

Mõnikord on ülitüüpilisi ja masslevinud eksemplare palju huvitavam lugeda, kui üliharuldast ratast, mille tänavu üks mutter taas lahti saadi. Niiet, lisa aga julgelt enda erakogus olevaid jalgrattaid siia! Smile

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by kass on Laup Aug 01, 2009 7:11 am

Tähtis nägu käib asja juurde, aga ka mitetähtsa näoga pandud asjad ainult kaunistavad (mitte ainult seda ) foorumit!
Tegelikult tõsiselt rääkides, haruldased asjad on huvitavad, aga masslevinumad tooted omavad rohkemat huviliste hulka (halb sõnastus).
Käies esmakordselt läti jalgrattamuuseumis, olin ka pettunud, sest lootes nn. masstoodetud ja omal ajal üldlevinud (nagu armastab kirjutada vanameister Valdo, kes on aastatelt minu kõrval poisike, nagutäna võrdlesime) asju nähe, mis ennast huvitasid, nägin hoopis eksklusiivseid peamiselt läti asju, milega omal vähe pistmistoli.
Mõte selles, et masstoodangu asjadest huvitatud inimesi on rohkem (omalesaamise kohalt), mis teeb ka nende asjade hinnad kõrgemaks, kui sageli haruldasemate asjade omad. Eriti selliste vajalike iluosade hinnad, mis sõitu oluliselt ei mõjuta, aga muidu nunnud!

kass
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Soobel on Laup Aug 01, 2009 8:41 am

Oli ka plaan Võhmas ära käia, aga palavik tõmbas ideele kriipsu.

Mis aga masslevinud Penza jne toodangusse puutub, siis on väga hea, et leidub inimesi, kes neid korjavad ja säilitavad. Sest kaugel pole aeg, mil need ei ole enam masslevinud. Näiteks Tallinnas näeb nostalgiarattaid praegu üliharva.

Eks see ole põlvkondade värk ka - kui mina tatt olin, siis vaatasin suu lahti järele kumerate raamitorudega naistekatele, keerulise mustriga ketiratastele, samuti köitsid mind õliniplid ja salapärased saksakeelsed kirjad rummudel.

Kui oletada, et kahe siinse aktiivseima kaasfoorumlase nimede taga olevad neljakohalised numbrid on sünniaastad, siis võib oletada, et emotsioon on samasugune: kui mina vaatasin järele pätsuaegsetele ratastele ja aistid-minskid ei tekitanud tundeid, siis võib arvata, et maastikurataste ajastul sündinutes ei tekita mingeid emotsioone 21-käigulised, küll aga vaadatakse järele vene loksudele, mis praegu on samaharuldased, omal ajal pätsuaegsed rattad olid.
Soobel
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 120
Registration date : 12/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Laup Aug 01, 2009 11:13 pm

Olen Soobeliga täpselt ühte meelt. Tallinna kohta kaldun mina arvama niimoodi, et tänapäeval on ju ülilevinud ''uued'' käigukad ja värgid, ning Tallinnas on tohutult palju inimesi. Ilmselt on paljudel ''venekad'' alles, aga nendega ei taheta tohutu rahvamassi sees sõita, sest lihtsalt kodanikel, kes kasutavad jalgratast igapäevaliikurina on häbi, kui neile pikalt järgi vaadatakse ja nende üle naerdakse. Tean ise ka väga hästi, kui häbi oli esimest korda oma musta Pensa tehase meestekaga läbi Käina sõita, kuid sõitsin paar korda ära ja nüüd on ''venekaga'' sõit juba tavaline, Käina muidugi on üks paras maakolgas. Mina mäletan eelmisest sajandist(ehk ajast mil ma olin pisine tattnokk) vaid kahte ''tänapäevast'' ratast, kõik muud olid kas Pensad, Minskid, Ukrainad vms ja selletõttu tekitavad vanad rattad ka nostalgilisust. Samas, kui sõita mööda mõnest nii umbes 1970-80 aastatel sündinud inimesest sääreväristajaga, siis nad kas on kurjad, et tänapäeval ka veel keegi sellise rondiga sõidab või nad naeravad, sest see masin tekitab nostalgiat. 9/10 juhtudel nad naeravad Razz Sai pikk ja mõttetu jutt, aga ärge pikka viha pidage.

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 337

Vaata kasutaja profiili http://talleks.pri.ee

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek on Püh Aug 02, 2009 2:20 am

Kevin68 kirjutas:Kas kellegil leidub ka pildimaterjali näitusest? Näiteks Indrekul?

Kevin.
Ohh, kui vaid oleks Sad Minu (tegelikult üsna lühikese toruga) aparaadi vooluallikast jätkus vaid mõnekümne foto jaoks ning ma jõudsin pildistada vaid ühte jalgratast Embarassed Tegemist oli ca 35. aasta Erenpreisiga, mille sõlmed mind eriti huvitasid. Tegelikult jäi seegi ratas üksnes pooleldi pildistatuks!

Suur tänu korraldajatele, välja oli toodud palju ilusaid rattaid. Muidugi publikust tubli poole moodustasid rataste omanikud, kuid sellega võibki arvestada Very Happy

indrek
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 49
Registration date : 20/06/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek on Püh Aug 02, 2009 2:22 am

[quote="indrek"]
Kevin68 kirjutas:Kas kellegil leidub ka pildimaterjali näitusest? Näiteks Indrekul?

Kevin.
Ohh, kui vaid oleks Sad Minu (tegelikult üsna lühikese toruga) aparaadi vooluallikast jätkus vaid mõnekümne foto jaoks ning ma jõudsin pildistada vaid ühte jalgratast Embarassed Tegemist oli ca 35. aasta Erenpreisiga, mille sõlmed mind eriti huvitasid. Tegelikult jäi seegi ratas üksnes pooleldi pildistatuks!

Suur tänu korraldajatele, välja oli toodud palju ilusaid rattaid. Muidugi publikust tubli poole moodustasid rataste omanikud, kuid sellega võibki arvestada Very Happy

PS: Priiduga tõesti ei jõudnud rääkimagi, see on piinlik.

indrek
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 49
Registration date : 20/06/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Soobel on Püh Aug 02, 2009 3:48 am

reymo1995 kirjutas: Ilmselt on paljudel ''venekad'' alles, aga nendega ei taheta tohutu rahvamassi sees sõita, sest lihtsalt kodanikel, kes kasutavad jalgratast igapäevaliikurina on häbi, kui neile pikalt järgi vaadatakse ja nende üle naerdakse. Tean ise ka väga hästi, kui häbi oli esimest korda oma musta Pensa tehase meestekaga läbi Käina sõita,

Kasvata jalalihaseid, pane mõnele venekale kas ette 56-60 hammast või taha Desna 15-ne tähik, ja velgedele vea kitsamat ja kõrgemat sorti kõvemast materjalist kummid. Saad uskumatult väleda püssi.

Mul on siin talvel soolaga sõitmiseks üks lausroostes Riga meestekas, taga jääkonarustel lõhkumist taluad ratastooli kodarad ja keskel 56 hammast. Näeb välja kui üks vihane ratbike. Ja nüüd kujuta ette, milline elu tuleb sisse ühele kalli 24-käigulise maastikurattaga luhvtipumbale, kui temast sellise peletisega mööda sõita Twisted Evil
Soobel
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 120
Registration date : 12/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kass on Püh Aug 02, 2009 5:15 am

Indrek kirjutas:

PS: Priiduga tõesti ei jõudnud rääkimagi, see on piinlik.

Mis seal ikka piinlikku! Kuigi ürituse lõpuks olin ise muutunud küllaltki jutukaks , muide !
Sa noor mees, küll jõuame veel rääkida ka, pakun, et Sina räägid ja mina kuulan, pea viltu ja suu ammuli !
Piinlik on hoopis see, et minul jäid rattadki üsna vaatamata, vot see on alles tase!

Erenpreis ilmselt oli meilt Türilt, onu Männi ratas. Peaks selle pildid katsuma ka VVM-i rattasektsiooni panna millalgi.

kass
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Tagasi üles