Reymo1995: Riga-13, 1987

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4 1, 2, 3, 4  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Reymo1995: Riga-13, 1987

Postitamine by reymo1995 on Teis Aug 04, 2009 9:48 pm

Hei kaasfoorumlased!
Kusagil aprilli alguses ostsin omale Riga-13 ja muud võrrikola. Alguses oli kokkulepe selline, et üks kaasfoorumlane toob masina ja kogu ülejäänud kraami Hiiumaale. Kuid siis hakkas asi aina edasi lükkuma ja juuli lõpus pakkus masina transpordiga abi kaasfoorumlane Canyondrift. Ega´s midagi, eile sai mindud 8.30 väljuva praamiga Rohukülla ja üsna pea saabus sinna ka minu võrr. Esialgu masin käima ei läinud, kuid pärast Jaanuse ja tema vanaisa minema sõitu sain masina korraks tööle, kuid peale seda ta enam seda ei suutnud. Kuna tööriistatest olid kaasas vaid 8, 10 võti ning kruvikeeraja, siis ei saanud masina tehnilist seisu parandada ka. Tagasi Hiiumaale suundusin 12.30 väljuva praamiga. Heltermaale oli oma võrriga vastu sõitnud Kevin ning pärast praamilt maha tulekut sai lükatud mõlemad liikurid valmimisjärgus olevasse parklasse ning proovitud masinat uuesti käima panna. Kuna see ei õnnestunud(pärast ca 100 meetrit lükkamist hakkas lubama ja see oli ka kõik, sest kes see ikka rohkem joosta viitsis Very Happy). Seejärel sai lahti võetud settepott, mis oli paksult mulda vms saasta täis Shocked . Kuna gaasirutska ei toiminud, siis sai ka see maha võetud ja ilma trossi/rutskata sõitma hakatud. Masin tippkiirus jäi kuskil 5 km/h kanti Very Happy Esimene sõit kestis ca 3 kilomeetrit ning siis suri masin välja, mootor suitses absoluutselt igalt poolt. Kuna käima enam ei saanud pakkusin välja idee settepoti eemaldamise abil topkat anda. Ning peale seda läks masin käima. Edasi sõitsin ca 2 km ja siis juhtus selle päeva kõige jubedam asi: teeääres seisis politseipatrull, Kevin(masina tippkiirus ulatub kuskil 40 km/h kanti) kihutas minema, aga minu võrr suri täpselt politseiauto ees välja. Ronisin kähku maha, võtsin kiivri peast ja hakkasin masinaga käekõrval jalutama. Kuna ''esimese ülesütlemise'' käigus sai helistatud sõbrale, kelle auto rehv oli purunenud, kuid ta lubas umbes 30 minutiga liikuma hakata, siis üsna varsti oligi tema kohal ning masin sai peale korjatud ja Käina toodud. Plaanipärasest kojujõudmise kelleajast oli edasi läinud 3 tundi! Seejärel läksin tuppa, puhkasin veidike, ajasin masina käima ja hakkasime seda Keviniga koos remontima. Ära sai võetud kole esitule kinnitus, valetpidi peal olnud esiporilaud keeratud õigetpidi, karburaatorile tahtud väga suur remont(vaheatud 1 tikkpolt, läbi puhutud düüs, vahetatud tihendid, ujuk jne) lõpuks sai peale pandud ka gaasitorss, kuid masina kiirus polnud ikka selline nagu olla võiks. Lõpuks sai esimesse lohvi veidike õhku juurde pandud ning õhupuhasti külge kruvitud ja nii uskumatu kui see ka pole: masin hakkas palju kiiremini edasi lippama. Umbes üheteistkümne paiku õhtul sai tehtud väikene võistlus: Kauri Karpatõ, Kevini Riga-13 ja minu Riga-13. Korraks kuumenes mootor vist nii jubedalt üle, et masin suri välja, kuid pärast 1-2 minutilist seismist läks koheselt käima. Seejärel sai sõidetud veel läbi Käina ning sõit lõppes päris hilja. Masin ise on eelmiste omanike poolt väga palju lõhkumist jms jama näinud, aga on veel täiesti tehtav asi. Kõik mootori töötamiseks mittevajalikud juhtmed on puruks jne. Mootor, mis originaalis peaks olema D-8 on vahetatud D-6´ga, karteripooltesse on lõigatud auk ja sidurist lendab tihti jalgadele tulikuuma õli. Aga üldiselt on liikuriga enam-vähem rahul, sest asja sellest on võimalik saada ja ühe normaalse masina tahan ma sellest teha väga kähku. Laeva peal olid kõikide kaasreisijate, kes masinast vähegi huvi tundsid suhtumine ülimalt sõbralik - tuldi juttu rääkima, tehti masinast pilti jne. Et asi väheke võrrilikum välja näeks kruttisin sadamas külge ka esitule. Muide...sakslased tulid küsima, kas see on tsikkel. Very Happy

Masinale järgi läksin Ofeliaga:

Tagasi tulin St. Olaga:

Esimene käivitus, sadulas Kevin:
http://toru.ee/view/b909c4170f01

Viimati muutis seda reymo1995 (Laup Veeb 20, 2010 1:02 am). Kokku muudetud 6 korda

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 337
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://talleks.pri.ee

Tagasi üles Go down

Re: Reymo1995: Riga-13, 1987

Postitamine by Kevin68 on Teis Aug 04, 2009 10:00 pm

Üldiselt unustasid veel ühe asja mainimata või jäi see minul kahe silma vahele, nimelt süüde sai ka paika pandud, Reymo istus sadulas ning hoidis gaasi põhja ja ma panin siis süüte paika, kuid endiselt on vist pisut varjane see süüde ning kontaktide vahel on imepisikene säde. Saaks sellel veel gaasirulli ning pidurid toimima oleks see mõnus kruiser ( mõnusalt uimane ning madal istumine Very Happy )

Igastahes edu!

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1083

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek06 on Teis Aug 04, 2009 10:24 pm

Ei saa mainimatta jätta, et masin on päris vägev! Very Happy
Edu ka minu poolt!
indrek06
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 232
Registration date : 19/03/2009

Vaata kasutaja profiili http://nagi.ee/photos/indrek06/sets

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Teis Aug 04, 2009 11:48 pm

Õnnesoovid! Eks iga masin tahab veidike putitamist. Varsti on sul maruäge sõiduvahend.
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Registration date : 24/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Kolm Aug 05, 2009 3:27 am

Suur tänu heade soovide ja kommentaaride eest!
Täna sai masinat käima proovitud, käivitus paarist meetrist, aga kui eile oli tippkiirus ca 35-30 km/h, siis täna jäi see taaskord 5 km/h kanti. Edasi sõitsin Kevini juurde ja suundusime koos Ristivälja poole, kus minu masin lõplikult töölepingu üles ütles. Kui Kevin hakkas Kaurile vastu sõitma, siis näppisin veidike segu ja sõitsin umbes 500 meetrit ning peale seda masin enam ei käivitunud. Koju tulin lükates ja nüüd ilmselt seda liikurit nii pea välja ei aja...

Viimati muutis seda reymo1995 (Esm Veeb 15, 2010 2:38 am). Kokku muudetud 1 kord

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Kolm Aug 05, 2009 4:37 am

Sai isegi seda võrri peos hoitud.
Reymole sai jah nii palju vastu tultud kirja peale MSN'is "Tahan oma sääreväristajat kätte saada", et võtsin ühendust, panin plaani vanavanematega paika ja sõit saigi alata. Kuigi enne seda olin pisut tõbine sain siiski kiirelt paranetud ja teisipäeva hommikul kell 6 sõitma hakatud. Hommikul ei tõotanud ei ilm ega ka muu midagi head, meie äsja installitud autoraadio ei töötanud korralikult ja kurk oli hirmus valus. Igatahes peale tundi aega sõitu keerasime ühe talu värava taha, kus meid tervitas kaks haukuvat koera. Välja tuli üks naine, kes penid ketti pani ja meid vanaisaga sisse lasi. Võrri nähes tekkis kohe väike hapum nägu, paak mõlkis, trossid ripuvad igaüks omamoodi. Sai siis võrr käe kõrvale võetud ja jupid (koera toidukotis) vanaisale antud ja auto peale asetatud (ma ei pidanud midagi ära kruvima)
Edasi sai sõidetud siis rohuküla poole, rahulikult kulgedes ja mitte kiirustades. Pärnus tekkis meil valgusfooride taga ka väike insident, neid oli nii palju, et ei leidnud õiget teeharu üles kuhu keerama pidi, aga õnneks leidsime ikka õige otsa üles. Edasi sealt pikalt-pikalt põrutasime isegi rohuküla teeotsast mööda, sai tagasi pööratud ja uuest proovitud, seekord õnnestus. Sadamasse jõudes ei leidnud me isegi parklat üles, siis küsisime mingi töömehe käest, et kus see veel on, näinud juba Reymot meie poole astumas sain parkimiskoha leitud ja võrri välja võetud. Võrrile sai natuke ka omaltpoolt bensiini sisse kallatud ja siis hakkas proovimine pihta. Käima ei läinud, küünal märg ja igast muud jama. Vanaisa vaatas kella, ütles et 11 on minek, egas siis midagi, kodinad kokku ja adios, jätsimegi äsja võrriomanikuks saanud mehe omapead ja tagasisõit. Tagasitulles sai ka Pärnu vahel valgusfooride taga ekseldud (on ikka süsteem kurat:D) aga lõpuks saime koju. Kilomeetreid näidati meile 548, mille käigus kulutasin ära 30l bensiini, keskmine küttekulu 5,5l/100km

Igatahes soovin masinaga edu, tee ta korda ja pahtelda see hirmus mõlk paagi pealt ära. Jälle üks asjalik võrrimees juures.

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Kolm Aug 05, 2009 8:18 am

Jällegi suur-suur tänu heade sõnade eest! Paagi pahteldan ja värvin kindlasti üle, kui leian samat tooni rohelist värvi.
Mis masinaga täna veel juhtunud on? Kuna tahtsin teda täna veel käima saada, siis võtsin tööriistad keldrist kaasa ja läksin õue masinat parandama, puhusin läbi düüsi, võtsin maha õhupuhasti, puhastasin settepoti(sinna oli jälle mingit pisikest soga tekkinud), panin peale õige sadula, et saaks ka tööriistu sõidule kaasa võtta(suur tänu Jaanusele korraliku sadula naha ja Kaarlile sadula ''tooriku'' eest) jne. Peale õige sadula peale saamist muutus masina välimus minu arust kohe kordades ilusamaks. Ja no juhtus jälle täpselt sama jama - läks käima, sõitsin oma sõidu ära ning peale seda läks düüs jälle umbe. Ausalt öeldes lootsin ise ka masinast natuke enamat, aga noh ega eriti vahet pole - saabki harjutada võrri peal kätt ja midagi rasket tollel masinal kah viga pole. Homme lähen käin paaris poes, et leida bensufilter, mis aitaks masinale külge pista, otsin tulede lüliti ja mitu-mitu meetrit juhet, ning siis üritan hakata juhtmeid ühendama. Üldiselt tahaks homme käia ära ka keevituses ja pidurid korda saada, millalgi ilmselt ka pedaalajami külge saada, samuti tuleb tagumise lohvi ventiil üles otsida, paar polti-mutrit vahetada ning kuidagimoodi masinalt jõud ja vähemalt selline kiirus, nagu sellel eile õhtul oli kätte saada ning gaasirutska vahetada(selle tahaks saada esimesena tehtud Very Happy). Õhupuhastit praegu külge ei pannund, sest ''klapid' ei tahtnud avaneda, aga homme panen selle kindlasti külge ja kirjutan jälle, mis toimub Smile

Naabritele pakub kah see masin vägagi huvi Very Happy

Viimati muutis seda reymo1995 (Kolm Aug 05, 2009 9:14 pm). Kokku muudetud 1 kord

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Kolm Aug 05, 2009 10:55 am

Ma soovitangi sul kõigepealt filtri paagile vahele panna. Oma masina ja sõbra oma olen juba filtriga varustanud. Vahe on tuntav. Enam pole mingeid karbussi ummistusi. Kõik tõõtab nagu peab. Ja paagi puhastus ka halba ei tee.
Arvatavasti jõudu pole sellepärast, et karbussi ummistuse tõttu ei saa mootor piisavalt bensiini kätte.

Igaks juhuks võid ka silindripea vahe ära puhastada. Kui sealt läheb uuesti õliseks, siis on pea natuke lahti. Keera siis pea maha, tee kõik puhtaks ja pane rõngale natuke silikoni ka vahele. Ise olen nii teinud ja enam pole sealt midagi läbi tulnud.

Igaljuhul tore masin.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Kolm Aug 05, 2009 7:54 pm

kuivati kirjutas:... ja pane rõngale natuke silikoni ka vahele...
Võrrile pole silindripeale just silikon ehk hermeetik kõige parem asi. Hermeetikut kasutatakse autode juures, kus on veesärk ja temperatuur ei tõuse kunagi üle 90C, võrril on see aga kordades suurem ja hermeetiku enda max peaks olema sinna 200C kanti.

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Kolm Aug 05, 2009 8:39 pm

Seda kah, see silikon põleb seal lõpuks ära. Kuigi selle silikoni pakil, mida mina kasutan, on kirjutatud 600 kraadi(võibolla oli hoopis 240 kraadi, igasuguseid arve tuleb nüüd meelde).
Mina õigustan end sellega, et vähemalt on natuke aegagi sellest abi seal silindripea vahel. Very Happy

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by koppel on Kolm Aug 05, 2009 10:41 pm

Ise pidanud kuu aega ilma gaasi rullita ringi sõitma , sest võrri ostes läksin kõik trossid absull kohe katki , siduri sain uue , piduri sain korda , aga gaasi , vot seda ei ole kusgilt saanud , aga muidu väga 5 pill tundub Very Happy

koppel
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 58
Registration date : 06/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Kolm Aug 05, 2009 10:56 pm

Nüüd veel korralik tagatuli külge ja ongi nagu eila poest Very Happy Sadula vähemalt oled õige peale pannud. Gaasitrossiga üldiselt on kehvad lood. Kui krutska olemas, siis trossi saab Orissaarest soovipoest.
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Registration date : 24/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Kolm Aug 05, 2009 11:38 pm

urmet48 kirjutas:Nüüd veel korralik tagatuli külge ja ongi nagu eila poest Very Happy Sadula vähemalt oled õige peale pannud. Gaasitrossiga üldiselt on kehvad lood. Kui krutska olemas, siis trossi saab Orissaarest soovipoest.

Eile poest ta veel olema ei saa, sest teha on küll, raam tahab ühest kohast keevitust ning hargi kinnitust sellel isendil ei eksistreeri, kuid jäänused on olemas. Samuti on mootor vale ( d6 ) . Kuuldavasti pidi Reymo täna sääruga keevitusse minema, kuid eks ta räägib ise lähemalt kui asi keevitatud on! Cool
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Aug 06, 2009 9:00 am

Täna sai alustatud masina remoniga hommikul kella ühteistkümne paiku ja teostatud: õhupuhasti lahti võetud ja leotatud bensiiniga täidetud purgis, puhutud läbi düüs(2 korda Very Happy), ostetud vahele diislifilter(viimase bensufiltri ostis Kevin umbes paar tundi enne mind endale, aga jutu järgi pidi diislifilter parem olema Cool), ostetud ajutiseks lahenduseks üks tulede lüliti ja mitu-mitu meetrit juhet, et saaks hakata juhtmeid ühendama. Keevitada täna ei jõudnud, sest Tiidul oli kiire ja ma unustasin hargi koju riiuli peale... . Tiidu juures sai näpitud natuke õhupuhastit ja peale seda sain ma sellest masinast hetkel peal oleva mootoriga sellise kiiruse ja jõu, et konkreetsest isendist pole rohkem vaja midagi tahta. Lähiajal plaanin kahest D-6 mootorist korraliku kokku panna, vahetada kolvi, kolvirõngad ning kolvisõrme, pidurid korda saada ja tuled ühendada. Õhtul sai alustatud Kauri juures ka tagumise rehvi vahetust, ning praegu seisab võrr tema garaažis ja ootab hommikut, et lohvi peal liim ära kuivaks. Üldiselt olen mina tänase päeva ja masinaga rahul.

Kui juba mootori kallale lähen, siis plaanin masinale külge panna ka igasuguseid originaalseid lisavidinaid, mootoriks ilmselt jääb esialgu D-6. Värvida seda masinat ei tahaks, aga eks see kõik paistab, ilmselt ei ole ka mõtekas värvi all roostetava raamiga ringi kihutada, aga eks värvimise koha pealt selgub kõik talvel. Korralik gaasitross on olemas, aga rutskat pole Sad. Üldiselt on selle masinaga plaan teha ta selliseks, et kui detailidesse ei lasku, siis eemalt vaadates on tõesti ta nagu eila poest Very Happy

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Nelj Aug 06, 2009 10:13 am

Eila poest on ta paljustki puudu.. Tal on uuema Riga 13 raam, mille juurde peaks käima ka see uuem tagatuli ja pakiraam (kuid mida ma ka tean)

Filtritest niipalju, et vahet pole tegelikult, on sul diisel või bensiinifilter, mul on diislifilter enda võrri paagi ja karburaatori vahel, siiamaani midagi tõsist karbussi ummistama pole läinud, kui üldse.

Tead, värvimise kohapealt, tee see pull ikka ära... Roostes raam pole sul kohe kindlapeale, kui ainult minule endale silma jäänud esiporikas, aga kõik on võimalik ära teha. Roostetavate kohtadega saad eriti porilaudadel väga hästi kasutada ära lihtsat süsteemi. Otsi mingi plastik, paraja raadiusega ja lõika sealt ring, keskele tee 6mm auk. Siis võta üks võrri sildindri tikkpolt või tavaline polt ja keera kõvema põhjaga liivapaber umbes 150'se teraga mutrite vahele ja saad trelliga kõik rooste välja lihvida. Ise kasutan seda süsteemi praegu ka esiporilaua lihvimisel, töötab väga hästi ja värvi saad kiirelt maha.
Samas seda võrri on sul ka juba üle värvitud, originaal ta pole, niiet miks ka mitte. Värv ei maksa ka palju, värvilahendus mõtle ise omast peast. Talve ära värvimisega oota.. Kui sa seda just niiväga kuivatada umbes nädalat ei raatsi, võibolla ka rohkem.
Paagi pealt saad sa ka selle mõlgi suht hästi välja natuke kõverama rauajupiga, aga mähi rauajupi ots teibiga ära, muidu peksad täkked sisse.
Tagumine rehv otsi ka originaal, see on seal all praegu mingi kärurehvi taoline kärn millega paksemas mudas ringi liikuda 2 korda võimsama masinaga.

Rutska, kui ma natuke garaazis ringi tuulan, siis ehk leian selle... Ma vaatan, homme annan teada kui meeles on.

Muidu oli ju rutska peal, mis tollel häda on? Seal pole sees ju midagi erilist mis katki olla võiks, isegi teip oli peale tõmmatud, sealt alt võib midagi korralikku välja tulla, nagu mul oli teine gaasirutska mille maha müüsin.

Süütesüsteemi soovitan küll ümber visata välise süütepooliga omaga, ise olen selle nn otse süsteemiga nii palju jama näinud et ise ka ei usu.

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Aug 06, 2009 10:38 am

Ütlen jälle sõna sekka, raam on siiski orginaal - süütepooli kinnitused on ise tehtud. Samas roostet tuli täna igast kohast välja kus kruvikaga kraapisime, niiet soovitan ka enda poolt asjanduse ära värvida ning raami kindlasti ära keevitada, varsti Sa lishalt sõidad istme ja ratastega ringi. Very Happy Aga võrreldes eilsega liigub see sääreväristaja kordades paremini, küll muidugi mitte ei saa seda veel väga heaks nimetada, kuid nagu tavaline sääreväristaja ikka ning ega rohkem pole mõtet temast välja pressida, laskem vanuril olla. Samuti on Reymol olemas orginaal tagumine rehv, mis arvatavasti homme peale pannakse. Olin ise ka täna kohal ning tagumine tuli on seestpoolt ikka tõsine "lennuk". Very Happy

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Aug 06, 2009 9:25 pm

Rutskaga oli see jama, et millegipärast see sadamas ei toiminud(gaasi oli koguaeg sama palju peal), õhtul Kaurile masinat näitama minnes kukkus üks võrri osi poolenisti täis kilekott maha ja ma mõtlesin, et ah kes siin ikka liigub, et tulen korjan tagasi tulles üles. Tagasi tulles seda kilekotti seal enam polnud Embarassed

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Aug 20, 2009 3:23 am

Lühidalt kokku võttes on vahepeal vahetatud kolb, rõngad, kolvisõrm, mootor, ostetud uus sisekumm(75 krooni), lapitud uus kumm, sest sinna oli tekkinud 4 auku, masin puhastatud jne. Mitmeid asju sai tehtud koos Kevini ja Kauriga. Täna alustasin esitulle juhtmete vedamisega ja kui see asi ühele poole sai eemaldasin esipiduri trossi - kui kunagi kuskilt lingi saan, siis panen külge tagasi. Külge on kruvitud ka signaalkell ja peegel, kuid sellest täpsemalt siis kui masin juba töötab ja pilte tegema hakkan. Nüüd tuleb otsida esitulle sobiv pirn ja oodata ära 2 pisidetaili ning siis saab masinat uuesti käivitama proovida hakama thhg

Viimati muutis seda reymo1995 (Laup Aug 22, 2009 2:02 am). Kokku muudetud 1 kord

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Aug 20, 2009 3:40 am

Ahjaa kirjutaks siis siia masina viimse sõidu sellel peal olnud mootoriga. Umbes 2 nädalat tagasi sai sõidetud Keviniga Tiitsi ja kui pöörasime Männamaa teeotsale tahtis Kevin millegipärast peatuse teha. Kui uuesti ära hakkasime minema, siis minu masin enam käima ei läinud ja märkasime Kaurit, Kevin sõitis talle järgi ja mina hakkasin vaikselt nokitsema. Lõpuks otsustasin mootori ''solgist'' tühjaks lasta ja seejärel masin käivitus koheselt. Ega's midagi - sõitsin Käina ja helistasin Kevinile kui kaugele nad jõudnud on. Tema vastas, et nad kuskil Kassaris ja mina hakkasin neile Vaemla kaudu vastu sõitma. Et sõit tuleks pikem sai mindud Vaemla poole läbi Ristivälja. Üks kord jäin seisma, tegin paar pilti ja sõitsin edasi. Siis nägin juba Kevinit ja Kaurit. Kui olime ca 10 minutit juttu puhunud, siis minu masin taaskord tööle ei hakanud. Lasin mootor veelkord ''solgist'' tühjaks ja pärast pikka punnitamist hakkas ta lõpuks tööle. Seejärel kihutasime otse Käina ning Konsumi ees minu masin hakkas hirmsasti lärmama, viskas halli pilve sumbutist välja ja jäi seisma. Ratas enam ringi ei käinud, kuid õnneks sain siiski umbes poole minuti pärast rattad liikuma ja sõitsin ''sihtpunkti'', milleks oli Kauri garaaž. Peale seda masin enam tööle ei hakanud ja kui silindri maha võtsin, kolvi, rõngad ja kolvisõrme ära vahetasin siis see mootor enam ringi ei käinud Sad2 Konsumi ees oli ikka jube loll tunne küll - kõik vahtisid näod pikkas, kuidas mingi poolearuline ei tea kust kohale lendas ja võrri ''mootori kotti lasi'' Very Happy

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Teis Aug 25, 2009 8:31 am

Räägin veidikene tänastest sündmustest. Esmaks, masin läks käima.. mis ja kuidas, räägib Reymo ise. No tegin ma esimese prooviringi ära, kuna kolb on nii uus ja väga tihkelt sees, siis peale kilomeetrist sõitu suri mootor ära.. sõites tundsin, et gaas on peal. Hea küll, lasime veidi seista. Mainisin ka Reymole, et pole täna rohkem mõtet sõita, tehku sidur korda ning lasku koha peal seista käiva mootoriga.. tema aga ikka tahtis ühte ringi ära teha. Very Happy No lükkasin poisi käima ning risti peal lendas tal summuti alt ära, kuna gaas oli põhjas ning pidureid polnud muutus asi üsna ebastabiilseks, kadus minu silmist ta ning siis oli kuulda kuuri tagant kõrgeid pöördeid ning suurt kõlinat. Läksin vaatama ning poiss oli võrriga küliti, ikka juhtub. Very Happy Võrril pole suurt midagi vist õnneks viga, kuid Reymo ise on küll päris sodi, aga eks ta pajatab ise pikemalt.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by GauyaHull on Kolm Aug 26, 2009 7:47 am

Miks sa siis gaasi maha ei lasknud või piibu juhe pealt ma võtnud või kraani kinni keeranud:D

GauyaHull
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 19
Registration date : 08/08/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Kolm Aug 26, 2009 7:51 am

GauyaHull kirjutas:Miks sa siis gaasi maha ei lasknud või piibu juhe pealt ma võtnud või kraani kinni keeranud:D
Gaas maha on suht tõenäoline, et oleks isegi teinud kui sarnane olukord oleks juhtunud.

Piibujuhtme maha võtmine on vägagi kahtlane tegevus, sellega võib veel sõrmede põletamisega lõpetada ja sealt edasi veel kärna käia.

Kraan kinni ei aita ka mitte midagi, kuna karburaatoris on veel kütet mida mootor tarbib ja masin liigub sellega edasi oma 100-200m

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Kolm Aug 26, 2009 10:02 am

Teadmiseks, et masinal on hetkel koguaeg gaas peal, ju siis sai tehtud veidi lühikese trossi või kõriga rutska.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by koppel on Kolm Aug 26, 2009 9:41 pm

Eks tagantjärgi on kõik targemad , ega sa hetkel ei mõtle sellele

koppel
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 58
Registration date : 06/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Nelj Aug 27, 2009 3:23 am

Paar päeva tagasi tõin kaasfoorumlase käest masinale uue raami ja pakiraami. Raamiga käin järgmisel nädalal keevituses ja võimalik, et ostan ka värvid ära. Värviskeem tuleb järgmine: raam, pakiraam, esihark ja paak rohelised, porilauad(ja kui ketikaitsme korda saab siis ka see) rohekasvalged. Ehk on lootust saada ka korralik ja originaal tagatuli. Üldiselt otsin veel esiharki, sest praegune on veidike kõver ja vist üldse teise mudeli alt.

Viimati muutis seda reymo1995 (Laup Jan 09, 2010 8:15 am). Kokku muudetud 2 korda

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4 1, 2, 3, 4  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles