ZIF/PVZ

Go down

ZIF/PVZ

Postitamine by oldmoped on Nelj Okt 29, 2009 10:24 am

Kuipalju siinsetest inimestest on kursis Permi jalgrattatehase toodanguga?
Kuidas saab siis ikkagi eristada kahe erineva ПВЗ markeeringuga sõidukeid?

Vene jalgrattaspetsialisti Sm. Андрей Мятиев'i väitega, et ПВЗ on ikka ja ainult Permi tehases kasutusel olnud markeering ja Pensa tehas kasutas ainul ЗИФ kirjasid ja seda tehast ei ole mittekunagi ПВЗ'ks nimetatud, ma mittekuidagi nõus ei ole (ja vajadusel suudan seda nii dokumentaalselt kui ka pildiliselt tõestada.)
Eks loomulikult ei ole sellistes suurmeestes viisakas kahelda aga kui kohalikud vanameistrid suudavad ka jalgrattakäepidemele topitud veinipudelikorkidelt ЗиС kirju näha, siis mille poolest peaks mõne teise riigi spetsialistid teistsugused olema.

Võibolla olen ma oma aruteluga küll natukene vales kohas, aga niipalju, kui vähegi võimalik, proovin ma mõnes teises foorumis toimuvale masslevinud egotripile mitte toitainet juurde anda. Tean ka, et sellele postitusele alust andnud aruteluteemat ühe teise riigi vanajalgrattafoorumis on mõned siinsed kasutajad lugenud, aga seal ei ole oma arvamust avaldanud.

Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: ZIF/PVZ

Postitamine by kass on Nelj Okt 29, 2009 8:17 pm

Kahjuks ei tule siit teemast minu egotripile ka mingit nosimist! Wink Eelpool mainitut Mjatievi juttu olen lugenud, aga teemat ei valda isegi algtasemel. Mjatiev on ka paraku inimene, nagu ma eelnevalt maininud ja ka mulle antud mõnes vastuses (mõned olen ka ainult küsinud) on õiget infot vähe või üldse mitte! See ei tähenda kindlasti seda, et tal suuri teadmisi ei oleks asjast, aga kõike ei tea jne....
Pensa spetsialistid teatavasti asuvad meil Hiiumaal, aga need on justkui spetsialiseerunud "youngtimeritele".
Oleks muidugi huvitav näha neid tõendusmaterjale jms. Nagu ka seal vene foorumis seati kahtluse alla just mopeediküsimus.
1960-70 olid meil levinud naisterattad embleemiga PVZ, sellise embleemiga meestemudeleid ei ole nagu trehvanud, Minski ja Harkovi tehase meesterattad olid peamiselt sel ajal. Sel hilisemal Pensarataste ajajärgul mul rataste vastu huvi puudus, ei eruta need rattad ka praegusel hetkel. Iga asja jaoks oma aeg, nagu klassikud ütlevad Smile

kass
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 144

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Nelj Okt 29, 2009 8:33 pm

Kõige elemantaarsem ja kiireminitoodav näide, et Pensa tehas kasutas seda lühendit, on näiteks B-16 manual (tegu küll järjekordselt mootorjalgrattaga), kus tagakaanel suurelt märk ПВЗ ja siseküljel kiri Pensa jalgrattatehas.

Mure rohkem selles, et kuidas eristada kindlalt jalgrattaid omavahel, et mis on ikkagi siis millise tehase töö?

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Nelj Okt 29, 2009 10:11 pm

Natukene ka illustratiivset materjali:

Sputniku pildiga 16-B esimene silt, kirjaga ПВЗ.
100% kindlusega on see masin toodetud Pensa jalgrattatehases.

Mudeli ЗИФ-77 esimene silt. Samasuguse sputnikuga aga kirja ПВЗ asemel on ЗИФ'ilt tuntud stilseeritud jalgrattakujutis.
100% kindlusega on see masin toodetud Pensa jalgrattatehases.

Sellel ЗИФ-77 samal ajal toodetud naisterattal on ees täpselt samasugune embleem, aga stilseeritud jalgrattakujutise asemel on kiri ПВЗ, nagu ka esimesel pildil oleval värvilisel variandil. Proovin lähiajal ka märgist lähipildi teha ja siia lisada.
Kus toodetud?

.

Sellel mustal rattal on se eembleem jällegi selle stilseeritud jalgrattakujutisega.

kass kirjutas:Pensa spetsialistid teatavasti asuvad meil Hiiumaal, aga need on justkui spetsialiseerunud "youngtimeritele".

Ega see Haapsalu nüüd Hiiumaast ka niikaugel ei ole ja ega mina enda masinapargist ei saa kuidagi ühtki õigeks oldtimeriks nimetada, aga ma krt ei tea täpselt mittemidagi.
Puht sportlikust huvist juba küsimus, et kas keegi siinsetest omab ПВЗ markeeringus jalgratast, mis on 100% kindlusega toodetud Permi jalgrattatehases või vähemalt sellise jalgratta kasutusjuhendit või dokumente, kus need andmed oleks välja loetavad. Enda dokumendiarhiivi lappasin läbi. Minul kahjuks ei ole ega oska selletõttu ka rohkem jälgi ajada nende masinate tuvastamise võimalikusest.
Eks internet ole tore asi küll ja väga paljud ajaloolised asjad saavad tänu nii tekkivale kollektiivsele mälule ka paika, aga see tekitab ja kinnitab tihti ka paljusid eksiarvamusi, sest copy-paste on ju jubelihtne kuskilt teha või kellelegi viidata. Eriti, kui väitjad on autoriteetsed isikud, kellede väljaütlemiste tõesust tihti enamus laiast massist aksioomiks peab ja need arvustamisele ega vaidlustamisele ei kuulu.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Teis Nov 03, 2009 12:48 am

Vaikus?

Rolling Eyes

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by reymo1995 on Teis Nov 03, 2009 2:30 am

Olid mul vahepeal üks ZIF(siiani alles) ja PVZ, mingid pisierinevused neil vist isegi olid, aga rataste vanusel oli kah ilmselt vahe sees. Üritan lähiajal meelde tuletada mis ja kuidas oli.

Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 337
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://talleks.pri.ee

Tagasi üles Go down

Postitamine by kass on Teis Nov 03, 2009 5:47 am

Nagu lgp. Oldmoped kirjutas/küsis, on esimene puuduv lüli selles mõistatuses kirjalik viide Permi jalgrattatehasele (Permi jalgratta pass, näiteks). Praegu tekib üldse kahtlus, kas Permis jalgrattatehast on asunud Wink .
Kui Oldmoped juhuslikult ei ole ka Vlad, kes vene foorumis Permi/Pensa tõlgenduse kahtluse alla pani (seal siis PVZ mudeli MV-18 ja ZIZ - 77 näite varal), siis on see Mjatievi selgitus ka teistele kahtlusi tekitanud.
Oli minu emalgi PVZ kirjaga jalgratas, on mul veel üks pooleks saetud samasugune raam, aga ilmselt passi pole alles, kontrollida lähiajal ka ei saa. Kui seal oleks ka PVZ ja Pensa, siis oleks jällegi punkt Mjatievi kahjuks.

kass
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 144

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Laup Nov 07, 2009 4:32 am

Sai natukene ühe vene tuttavaga asja arutatud ja tema teadmiste järgi Permi tehas täitsa tegutsest. Väike tsitaat ka tema ühe vene foorumi postitusest:

Йошкар-Ола − «Салют», «Таир», «Альтаир»
Минск − «Аист», "ММВЗ"
Пермь − «Кама»
Пенза − «Сура», «Темп»
Харьков − «ХВЗ», «Украина», «Турист»
Жуковский велосипедный завод в Брянске − «Десна»
Львов − «Спорт», «Старт-Шоссе»
Горький (Нижний Новгород) − «Школьник, «Лама», «Кузя»

Небольшие заводы с маленьким объемом производства в Саранске, Нерехте и Атиг на Урале.

Loomulikult ei ole siin kõiki nende tehaste jalgrattamudelied üles leotud ja samamoodi ei pretendeeri ka see postitus mingile absoluutsele tõele. Ise kahtlen selles nimekirjas Старт-Шоссе päritolu väite üle, sest enamusel neil on pidurikorpustel suured kirjad Харьков.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Nov 07, 2009 4:55 am

Kuna Vene keelt alles paar-kolm aastat õppinud, siis seda veel väga ei mõika. Nagu ma aru saan on Oldmoped pannud kirja jalgratta tehased ning selle järgi lühendid, mida need jalgrattatehased kasutasid.. sellega seoses tekkis küsimus kuhu alla käib PVZ ja kuhu alla ZIF?
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Laup Nov 07, 2009 5:14 am

Selle järgi peaks Pensas, ehk siis tehases nimega ZIF tehtud olema jalgrattamudelid nimedega "Sura" ja "Temp".
Permi jalgrattatehas valmistas aga jalgarataid "Kama".

See segadus sama embleemi, aga erinevate kirjadega PVZ ja ZIF kohta ei näita see eeltoodud postitus kahjuks küll mittemidagi.
Samuti ei saa mittemidagi hakata hindama mudelinumbrite järgi, sest näiteks 110 on tehtud, päris mitmes erinevas tehases ja sama markeeringuga.

Kui hakata mudeleid paberite järgi võtma, siis rattaga kaasnev dokumentatsioon on mul on olemas:

Pensa tehase rattad 10v, 20v, 21v, v133, 111-521 ja 112-512
Minski tehase rattad v-114, v-138 ja v-126
Harkovi tehase V-120 Ukraina ja v-37 Sputnik
Riia tehase Riga-10, Riga-20, Riga-16 ja Riga-26
Šiauliai tehase v-72, v-52, v-74m ja v-84m

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down