Kevin68, РМЗ 1.413-6 ( Riga-13 ) 1990

Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Re: Kevin68, РМЗ 1.413-6 ( Riga-13 ) 1990

Postitamine by canyondrift on Reede Juul 10, 2009 7:09 am

Huvitav milleks see telliskivi seal punasel taustal on? (vt märki)

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Juul 10, 2009 9:16 am

Sisse võib ju sealt sõita, aga välja ei tohi - välja saab teiselt poolt ning seal üldse praegu suht segane olukord.. Smile

Igastahes teemasse, sai täna avastatud viga miks masin nii uimane.. taaskord see õhupuhasti, sai puhtaks tehtud ning masin lippab nii kuis peab. Very Happy
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1083
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Juul 16, 2009 6:00 am

Oeh, viimasel ajal kipub jälle asi käest ära minema, ilusad ilmad tulevad minul aga võrr aina laguneb.. esmalt üleeile masin hakkas imelikult vahele jätma. Eile sai vaatama hakatud, võtsin esialgu süütesüsteemi kaane maha ja mida ma nägin.. kontaktide vahel säde, näppisin veidi süüdet ning sain asja toimima, kuigi süüde jäi veidi vale nurga alla.. täna plaanisin Kauri juurde minna, et süüte õigeks saada, aga kuna Kauri ütles et tal läheb 1-2 tundi aega siis otsustasin aega parajaks lüüa ning sõitsin niisama Käina vahel. Hakkasin juba koju minema kui tundsin et tagumik ujub imelikult ja siis vaatasin et tagumine rehv põhimõtteliselt tühi. Sad2 Täna üldiselt üldse halb päev, sääreväristaja rikkus veel rohkem tuju, oleksin võinud siis esimene rehv minna.. taga oli 2 kuud tagasi ostetud tutikas õhukumm..

Aga nüüd saab ta vähemalt nädalake keldris vanadus puhkust nautida! Smile Sellega seoses jääb ka vist Haapsallu minemata. Evil
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Esm Juul 20, 2009 10:46 am

Võtsin lõpuks asja käsile, täna võtsin tagumise ratta alt ära ning seejärel võtsn rehvi pealt ära, tuvastasin kaks auku. Viisin rehvi kohaliku autorehvi parandusse kus see väga korralikult lapiti. Leidsin keldrist ka puhtjuhuslikult uue piduritrossi, mille ma muidugi ära vahetasin. Lappisin piduriklotsid ümber, kuid tross tahab veidikene õli saada kuna praegu on tross kõri sisse ära roostetanud ning ei liigu seal korralikult ja praegu on pidurid koguaeg peal. Sai ka õhtul mindud veel Kauri garaaži kuna ei julgenud kruvikeerajatega rehvi peale panema hakata kartes äsja lapitud sisekumm ära lõhkuda. Panime rehvi peale kuid oh imet, sisekumm jälle ei pea.. Sad2 Otsustasin tuua kodust selle vana sisekummi ning peale natukest käiamist saime sellest veel asja. Lõpp hea - kõik hea, ühesõnaga tagumise ratta asi nüüd korras. Vaja veel piduritross toimima saada ning siis ka tagumine porilaud ära vahetada koos karburaatoriga.

Seis enne Kauri garaaži minekut. ( paremal all nurgas on näha ka uus tagumise piduri süsteem! )

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Juul 23, 2009 5:13 am

Nonii, kuna uuest trossi asja ei saanud otsustasime ise uue teha. Ostsin selle jaoks meeter trossi ning kasutasime minu võrri vana piduri trossi kõri, tänu Kaurile ja ta isale see asi lõpuks valmis sai. Juhtus jälle üks pisikene halb asi, nimelt porilaud oli öösel rõdul ja umbes kolme aegu hakkas vihma sadama, nüüd porilaud kohati rikutud, aga ostsin täna uue pintsli ning värvin ta ära korralikult. Üldiselt ei suutnud kannata ning panin ka võrri kokku, liigub korralikult kuid karburaator vaja vahetada koss kontaktidega, samuti uus porilaud vaja veel külge panna.

Täna sai ka üks vahva video tehtud,

http://toru.ee/view/6586ce1bdea7

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Püh Juul 26, 2009 4:10 am

Täna sai päris palju sõidetud, hommikul läks masinaga tankima ning seejärel kruisiisin niisama Käina vahel ringi ning järsku avastasingi ennast suure maantee pealt. Hea küll - Kassari ringile minek. Neli kilomeetrit enne Orjakut istusid bussijaamas kaks vanurit, mind nähes viskasid mõlemad "käppa". Very Happy Vahepeal tegin väikse peatuse ning lasin mootoril jahtuda ning sõin Käinast kaasa ostetut. Seejärel sõit jätkus, Kassari jõudes tegin peatuse Mõisapoes ja mis oleks parem kui külm jäätis kuumal suvepäeval.. mõtlesin, et lähen käin rannast kah läbi ja läksingi, teepeal märkasin ühte üpris unarusse jäetud Vaz 01'te ( arvatavasti doonor ) kuid kere paistis hea ning mootor oli kah peal, keda ei olnud oli omanik kelle lootsin töökodade juurest leida. Ega's midagi, randa jõudes kohtusin seal üllatuseks oma vennaga, sai temaga natukene juttu räägitud ning seejärel edasi mindud.. umbes 2 kilomeetrit Kassarist Vaemla poole sõites tuli meelde, et jäätis ka veel korvis, sellest polnud enam kahjuks suurt midagi alles enam.. Very Happy Sai jäägid ära sõõdud ning edasi sõidetud. Käinas sai veel natukene tiirutatud ning seejärel koju mindud. Ei mõõdunud kaua, kui juba sõitsin Nõmmeküla vahel ringi.. sai ka mindud ühe mehe juurde ning temaga umbes tunnike-kaks juttu räägitud, sain veel tema käest ühe võrri vända ning mingid S mootori pooled kaks tükki, mõlemal väntvõllid, väiksed hammakad ja vända võllid sees, kahjuks aga mõlemad sama poole omad. ( arvatavasti mingi Riga mopi omad )

Üldiselt sai täna läbitud ~30 kilomeetrit.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Esm Juul 27, 2009 12:18 am

Täna sain kätte Jaanuse poolt saadetud orginaal esitule gondli fiksaatorid ning uue õhupuhasti - suured tänud temale! Esitule gondel sai ette pandud ning õhupuhasti peale puhastamist kah külge.. aga ei ole hea ilma halvata, tegin Käina vahel ühe ringi ning siduritross läks pooleks. Evil or Very Mad Hetkel vuran siis ilma sidurita ringi. Smile

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Kolm Aug 05, 2009 12:47 am

Viimasel ajal olen võrri rohkem nokitsenud kui sõitnud, panin parempoolse orginaalpedaali tagasi, keerasin paagirandi teist pidi, sai tondi poest uued kontaktid ostetud ( tänud Kaarlile, kes viitsis need sealt ära osta ning mulle saata ) . Samuti sain endale uue karburaatori, esipiduritrossi ja siduritrossi, kõik on veel külge monteerimata. ( tänud Jaanusele trosside eest ) Jama on see, et see värv on tõesti jube, täkkeid on viimase nädalaga väga palju tulnud ning kõik on silma paistvad, paagil lõi ühe tüki värvi ka täna välja. Evil or Very Mad Igastahes uute kontaktidega kordades kindlam sõita ning liigub paremini ka. ( vanad olid nii kulunud et enam süüdet täitsa paika ei saanudki enam )

Kevin
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Aug 07, 2009 9:27 am

Tänane õhtu oli jälle tegus, sai parempoolset orginaal pedaali natukene paremaks krutitud, masinat puhastatud ning diiselfilter sai täna ostetud ning külge pandud ( 21.- ) . Eile sai uut karburaatorit bensiini sees leotatud ning pärast puhastatud, ujuk ja düüsialune polt jäid vanad, segukruvi sai ise uus tehtud. Samuti sai esipidur külge mis eriti ei toimi nagu võrridele kohane, kuid kui ratast ringi ajada ja esipidurit vajutada siis tõmbab kinni küll. Sidurilingi eemaldasin kah hetkel kuna homseks vast seda korda ei saa ja nii näeb vähemalt "ilusam" välja. Homme kell kuus hommikul Kärdla poole minek ning loodame et saan ülesse ning jõuan kohale kah! Very Happy

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Aug 08, 2009 4:17 am

Sõit tehtud! Hommikul sain kell kuus ülesse, startisin aga nii 7:00 - 7:30 vahel. Esimene ots mõõdus rahulikult,üle poole rutskat kordagi ei keeranud ning esimene peatus sai tehtud peale kolme kilomeetrit, teine sai tehtud peale üheksat kilomeetrit läbimist, võtsin teise peatuse ajal ka ära diiselfiltri vahelt ning panin tavalise bensiinifiltri. Siis sai otse Kärdla sõidetud, Kärdlasse jõudsin 8.30. Järgmine peatus oli tankla, sai tangitud 50 krooni ja paar kopika eest ning sisse kallasin kodust kaasa võetud 150 ml õli. Kuna aega veel oli, otsustasin suuna võtta vanavanemate juurde, kahjuks Metsa tänavale pöörates ( sellel tänaval elavad ka minu vanavanemad ) hakkas masin streikima, gaasi andes kadus nagu säde ära, mootor tõõtas ja vändates kohale. Sai viga hakatud otsima, kõigepealt sai settepott puhastatud ning seejärel ka düüs - endiselt sama jama. Olin juba üsna pead kaotamas ning juba süütekarbi kaant maha keeramas kui proovisin ka viimast lahendust, nimelt keerasin segukruvi väljapoole ning asi tõõtas esimesest tõukest! Smile Tuju hea, suundusin laadaplatsile, kahjuks seal pandi alles asju püsti ning sõitsin tagasi vanavanemate juurde. Vahepeal kärutasin veel Kärdla peal ringi ning siis tuli Reymo Kärdla, sai mindud tagasi laadaplatsile, kahjuks oli näitus ära jäetud mispärast minu masinat väljas polnud kuid näha sai seda laadaplatsi ümbruses küll ja küll. Kusjuures minu sääreväristaja vastu tundsid inimesed rohkem kui küll, vähemalt 3 inimest küsisid kas see müüa pole, kuid mina vastasin koheselt eitavalt. Kuna raha oli üle, sai sääreväristajale soetatud 25.- eest väga korralik tagumine tuli, tundus et asi on praktiliselt kasutamata kuna kriime klaasil polnud ning nägi väga puhas välja. Sain ka korraliku pirni kaasa ning klaas saigi kohe vahetatud platsil ning pirn sisse pistetud. Mõõdus veel tund-kaks ning saigi starditud Käina poole. Tagasi minnes tegin poole peal ühe peatuse ning siis Käinani välja. Kokku tuli sõitu ca ~45 kilomeetrit ning masin pidas minu silmis vähemalt ideaalselt vastu. Muideks, politsei sõitis hommikul Kärdla minnes minu mõõda ning tagasi minnes sõitsin mina temast mõõda, aga kurat, huvi ei tunne enam minu masina vastu. Very Happy

Sääreväristaja peale pikka sõitu ning enda uue tagutulega uhkeldamas.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Teis Aug 11, 2009 10:15 am

Kuna vahepeal tekkis mul veel teine mootorsõiduk vahele jäi Riga-13 kaheks päevaks nukralt keldrisse vedelema.. sai paagist varastatud bensiini Riga-11'nele ning muud pole teinudki. Täna aga Riga-11'nega sõitmiseks oli liiga pime ( tuled puudusid ) ning otsustasin 13'ne ellu äratada, esmalt tuli likvideerida paar viga.. paagi rihm oli lahti tulnud, paak oli viltu, tagumine piduritross lahti, bensiinivoolik vajas uue vastu vahetamist ( hiljuti ostetud uus oli filtri jaoks katki lõigatud ning mina seda filtrisüsteemi ei jaga ) ja veel nipet-näpet. Masin sai välja ajatud, algul ei tahtnud käivituda, kui peale nii 50 meetrit lükkamist õnnestus mul siiski tema hääli taaskord kuulata. Sai mindud Kauriga Käina ringile, minu masin aga kahtlaselt turtsus. Kohaliku panga ette seisma ning süütekarbi kaas maha, kontakti vahel oli üüratu säde.. süüte paika seadmine toimus suure fännklubiga, paika selle saime ning siis suundusime edasi Ristiväljale ( vahepealsest ei räägi Very Happy ) Kell oli saamas nii üksteist ning väljas oli ikka väga pime, minu võrri tuli näitas vaevu üle porilaua ääre ning seetõttu oli ka sõit pisut "ekstreemne". Ristiväljal ajas Kauri enda sääreväristaja välja ning tegime taas väikse ringi, seejärel võttis ta oma Karpatõ ning suundusime Käina tagasi läbi nõmmeküla. Jube vägev oli ikka üle pika aja 13'ne sangas istuda, mis sest et kaks päeva nüüd teab mis pikk aeg on. Very Happy

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Teis Aug 11, 2009 6:08 pm

Filtrisüsteem on üüratumalt lihtne, filtrile on peale märgitud noolega kütuse voolu suund ja nii panedki ta vahele. Ega filter kohe täis ei jookse kui kraani lahti teed, see võtab natuke aega, aga minu võrr pole siiamaani veel nälga jäänud filtri tõttu.

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Teis Aug 11, 2009 8:43 pm

Nojah, ei tea.. mina olen proovinud nii bensiini- kui ka diiselfiltrit. Bensiinifiltriga ei tulnud mõnikord tilkagi filtrist läbi ning jäin ka niiviisi teepeale sellega. Diiselfiltriga aga peale päevast seismist asi käima ei läinud..

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by koppel on Nelj Aug 13, 2009 7:34 pm

Ostke Zeti kraan see jätab kõik sita paaki , mitte karpasse , või aretage ise siis võrri kraanile mingi filter paaki

koppel
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 58
Registration date : 06/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Nelj Aug 13, 2009 7:38 pm

Kevin ajab selle 13'ne puhul taga originaali, zeti kraan seda kohe kaugelt pole.
Ma tõesti imestan, et miks kütusefilter kütet kinni peab. Sul ta nagunii valetepidi küljes, tavaliselt käib see koonus mis filtri otsas on allapoole. Seal on isegi noolega näidatud küttevoolu suund, kuigi mu vana filter töötas ka tagurpidi..

Moderaator

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Aug 13, 2009 8:06 pm

Mina olen see suvi juba kolm filtrit paigaldanud. Kõik tõõtavad korraliult.
Kõigil kolmel filtril on olnud peale märgitud bensiinivoolu suund. Olen nad ettenähtud pidi ka külge pannud.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Nelj Aug 13, 2009 11:22 pm

Mina pole oma Riga-13 külge kunagi ühtegi filtrit pookinud. Pole siiani ka mingeid ummistusi olnud.
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Registration date : 24/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Aug 15, 2009 8:40 am

Sidur tänaseks korraks.. täna juhtus aga veidi kummaline kuid kokkuvõttes naljakas lugu.. läksme õhtul Kauriga võrridega sõitma, sõitsime läbi käina ning hotell "Liilia" ees, mil mina sõitsin võrriga Kauri taga kargas ette mulle üks noormees, kuna mõõda polnud võimalik sõita peatusin kuuseheki kõrval. Esimene lause mis kostus : "Müü maha!" , samal hetkel käis üks mats ning järgmine hetk ma olin võrriga seal samuses kuuse hekis külili maas.. nimelt üks teine joobes mees jooksis mu lishalt küliti, tema suust kõlasid järgmised sõnad : " See oli minu viga, anna andeks " , aitasid mind püsti ning kuna väike hirm oli otseses mõttes lõuga saada lasin ka soovijale sõita. Ootasin võrri ning samal ajal astus minu juurde sama mees, kes mind maha jooksis. Vabandas taaskord ning ütles et ta arvas et see ta sõbra võrr. Very Happy Andis mulle ka miskipärast 100 krooni ning samal ajal võrr saabuski.. võrr on õnneks elus ja terve, paak küll läks viltu ja piduritross tuli lahti, kuid need vead sai samas likvideeritud. Vähemalt olid mehed ise viisakad ning tüli norima ei hakanud, mida mina hirmsasti kartsin. Ise ka täitsa elus veel, käsi küll natukene teeb valu ja katki ka kuid suurt lugu ei pea, vähemalt üks lugu juures mida tulevikus lapselastele pajatada! Very Happy
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Sept 18, 2009 9:49 am

Pole kaua seda teemat uuendanud. Vahepeal suutsin jälle ära lõhkuda gaasirutska, sai siis esimese õhtuga uus hangitud ning külge poogitud. Järgmise päeva hommikuks läks siduritross pooleks ning siis kadus vaikselt tuju sellega sõitmiseks ning panin ta keldri seisma. Seisis ta mul kuni eilseni, siis lammutasin selle laiali, täna jõudsin miskilmääral lihvida ning nüüd seisavad raami osad Urmeti töö juures ning ootavad uut värvkatet selga, seekord saab vast midagi korraliku ning vastupidavat, peale kantakse veokavärv, mis tooni pole veel otsustanud. Vahepeal jõudis kohale ka parempoolne peegel, nüüd on olemas nii vasak- kui ka parempoolne peegel. Värvitud jupid saan arvatavasti järgmine nädal kätte, eks näis mis saab.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Sept 25, 2009 9:28 am

Heihei,

väga pikalt kribada ei viitsi, seega üritan teha lühidalt ja kokkuvõtvalt. Masin koos, pidurdab, sõidab edasi, tagasi kahjuks mitte, sidurdab jne. Ühesõnaga tõõtab, miskipärast perfektselt ( enne lahtivõtmist streikis teine natukene ) . Siduritross on ka nüüd uus küljes, parempoolse peegli sain samuti Jaanuse käest ( tänud ). Orginaal lüliti on ka küljes ning isegi esitule saab selle pealt juba põlema panna, suretusnupu ja tagumise tule juhet pole veel vedanud. Bensiinivooliku klambrid said kah uued, kuna vanad kadusid ära. Esituli näitab nüüd paremini ka, ei tea miks.

Täna sai igastahes terve õhtu Käina vahel sõidetud ning enda masina esituld testitud. Vähemalt viis inimest, kes oli minu jaoks võhivõõrad kiitsid seda masinat taevani. Very Happy Tuju on super ning ajasin masina keldrisse. Tänaksin siin kohapeal veel Urmetit kes võimaldas mul masina üle võõbata korralikult ning Reymot piltide eest.

PS: pilt tehtud enne orginaallüliti külge panemist!

Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Corpy on Reede Sept 25, 2009 11:04 am

Täitsa pekkis! Shocked
Sellisega oleks uhke endalgi sõita. Ilus töö!
Corpy
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 135
Registration date : 06/08/2009

Vaata kasutaja profiili http://www.youtube.com/user/friik100

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek06 on Reede Sept 25, 2009 6:35 pm

Shocked Samad sõnad!
Masin on ikka superilus! Smile

Aga edu Sulle selle masinaga edaspidiseks!
indrek06
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 232
Registration date : 19/03/2009

Vaata kasutaja profiili http://nagi.ee/photos/indrek06/sets

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sergo on Reede Sept 25, 2009 7:04 pm

kahju et gaasitross nii lühike on, võiks ikka lenksuvahelt minna, muidu praegu läheb otse üle paagi ja värgi.

Sergo
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 14
Registration date : 14/09/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by wex on Reede Sept 25, 2009 9:40 pm

Shocked Ülikena ikka Smile Aga gondel ajutiselt küljest ära?

Aga tekkis küsimus, et kas Riga 13 pandi ka kunagi musti käepidemeid? Minu 1990 Rigal oli samuti mustkäepide ja samuti tundub, et ka Järva Jaani võrril on must käepide.

Ning loodetavasti ei ole see väga loll küsimus, et kus see suretamis nupp asub? See keskmine nupp orig. lüliti peal? Kui jh, siis kus see signaali nupp on?
wex
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 115
Registration date : 13/06/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Reede Sept 25, 2009 10:00 pm

Suured tänud heade sõnade eest. Smile Gaasitrossi juhul üritan midagi välja mõelda, võibolla annab lenksuvahelt viia, proovin seda täna. Gondli koha pealt pole kindel, varsti panen ta kindlasti tagasi, tahab teine korraliku puhastamist saada.

Suretusnupp asub seal lüliti peal, sääreväristajal signaali ei eksistreeri. Mopeedidel on tehtud nii, et on kaks lülitit, üks on ilma nuputa ning teine on koos nupuga. Ilma nuputa lüliti on suretus ning koos nupuga on signaal ja tuled.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down