Kuivati: Riga-11

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Kuivati: Riga-11

Postitamine by kuivati on Laup Jan 17, 2009 9:16 am

Võrr sai ostetud 2007 aasta sügisvaheajal. Leidsin soovist kuulutuse, et müüa võrr ja asukohaks oli Tallinn märgitud. Kuulutusel oli üks pilt ka juures, mis küll erilist ülevaadet sellest ei andnud ja hind oli 750 kr. Siis võtsin kohe ühendust. Alguses ma natuke kahtlesin, kas osta või mitte ja seal oli ka mingi teine huviline. Aga siis ma otsustasin, et ma ostan selle ikkagi ja läksin kohe esimesel võimalusel sinna kohale ja lubasin kohe ära osta, kui mulle see meeldib.
Sai siis kohale mindud. Kui aiast sisse läksin, siis nägin trepipeal sellist võrri nagu ma varem polnud näinud. Sel hetkel ma olin kohe valmis seda ostma. Võrril oli paak taga ja väga hea välimus. Sai siis kohe käed lõõdud ja võrriga kodupoole mindud. Võrr asus ju mu praeguse asenduskoolimaja juures Very Happy .
Koju jõudes ma jõudsin natuke seda võrri uurida ja isegi siduri korda teha. Siduri see kõige pealmine plaat (surveplaat vist) oli ennast lahti kruvinud ja sidur libises. Siis ma keerasin selle kinni ja läksin võrri korra lükkama. Kahjuks võrr veel ei käivitunud. Peale seda oli aeg niikaugel, et ma läksin maale tagasi vaheaega veetma.

Peale vaheaega ma hakkasin jälle võrriga tegelema. Kõigepealt sai puhastatud karbuss ja siis süüde üle kontrolitud. Pikema jamamise peale hakkas ta lõpuks tõõle ka. Kahjuks jäi tippkiirus kusagile 20 km/h kanti ja ma otsustasin, et mootor tuleb laiali lammutada.
Siis ma võtsin mootori maha ja sellega algas pikk remondiaeg. Mul polnud tõmmitsat, et asju lahti teha. Ma pidin selle ostma ja nii läks umbes kuu aega enne, kui ma mootori laiali sain. Plaanis oli 2008 suve alguseks võrr korda saada aga nii see ei läinud.
Mootorit avades tuli välja, et kolb ja silinder on väga ära kulunud. Edasi ma võtsin terve mootori laiali. Siis ma ostsin uued laagrid, kolvi ja rõngad. Uued tihendid ma pidin ise tegema, kuna poe omad olid väga valet mõõtu. Ma puhastasin kõik jupid ilusti ära ja panin kokkupanekut ootama.

Kui jupid olid kokkupanemiseks valmis, siis ma hakkasin mootorit kokku panema. Enne kokkupanemist ma vahetasin veel rataste laagrid ära ja puhastasin võrri. Peale seda sai ka mootor kokku ja võrrile peale pandud.
Siis tuli jälle pikem jamamine kuna ma ei saanud süüdet kuidagi tõõle. Vahepeal jäi asi üldse seisma. Millalgi 2008 aasta mai kuus ma käisin kloostrimetsa motopoes ja ostsin uue d6 mootori süütepooli. See läks mulle 350 kr maksma Sad. Aga ost osutus väga kasulikuks kuna ma sain sealt süütevärgist lõpuks voolu kätte. Siis ma tegelesin pikemat aega süüte õigeks seadmisega. See süütega jamamine hakas jälle venima, kuna karpa oli mul valesti reguleeritud ja oli veel umbe ka läinud nii, et vahepeal sai kätte ja vahepeal mitte.
Siis jõudis juba suvi kätte ja võrr jäi seisma. Suvel ma võtsin karbussi lahti ja keerasin kruvi kolm keerdu välja. Siis ma käisin veel süüdet reguleerimas ja sain asja korraks tõõle ka. Minek oli väga jõuline ja tippkiirus oli ka hea. Kajuks polnud suvel eriti aega asjaga tegelega ja võrr on sellest ajast saati niisama seisnud.

Nüüd on plaan selline, et ma alustan asjaga kohe peale veebruari, kui ilmad hakkavad soojaks minema. Ja see aasta ma tahan teoks teha ka oma plaani, minna aasta lõpus tunnistusele võrriga järgi ülikond seljas. Klassikaaslased on ka seda ootamas Very Happy , ega igapäev sellist aja ei näe, eriti veel pealinnas Cool .

Siis, kui ma olen vajalikud jupid saanud, siis ma vahetan mitteoriginaalid originaalide vastu välja. Niiet see võrr hakkab millalgi välja nägema selline nagu ta tehasest tulles oli.

Pildid peale ostmist.

Võrr praegu:

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Kuivati: Riga-11

Postitamine by Kevin68 on Laup Jan 17, 2009 9:44 am

Väga ilus sääreväristaja, saaksid ainult orginaal lenksu, tagutuleklaasi, õige summuti ning korraliku sadula oleks 5+, aga edu sulle tema korrastamisel! Wink
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Laup Jan 17, 2009 9:54 am

Muide tagutuleklaas on olemas. Lausa 2tk on neid. Aga kuna mul pole veel süüde korras, siis ma pole tulesi jõudnud korda teha. Ja ma ei hakka seda klaasi sinna panema kuna see kipub tihtipeale lõõgialla jääma seal. Siis, kui süüde on korras, ma teen tuled ka korda. Mul tuli meelde, et ma polegi veel esitule sisse vaadanud Very Happy

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Kolm Juun 03, 2009 2:50 am

Kuna võrril oli süütega probleeme, siis ma otsustasin uued jupid sinna osta. Ostsin uue küünlajuhtme, uue piibu ja uue küünla. Asjad panin juba ligikaudu kuu aega tagasi külge. Kuna vahepeal oli kooliga tegemist ja bensiini polnud, siis remont seisis.
Täna käisin mopiga bensu järel. Kodus segasin bensu õliga ära ja kallasin paaki. Vahepeal tihendasi bensu paagi korki silikoniga. Nüüd ei tule paagist enam bensiini välja, kui võrri loksutada.
Kui olin võrril süüdet sättinud, siis läks võrr kohe käima. Aga süüde jäi ikka valeks, vähemalt ta tõõtab nüüd. Rohkem ma sellega sellega tegeleda ei viitsi, kuna ilm on suht külm ja niiske.
Kuna ma ootan tuttavalt kõnet, et saaks keevitama minna, on mul suht palju vaba aega. Otsustasin siis võrri tulede süsteemi korda teha. Võtsin esitule maha koos lülitiga. Käisin kohe poes uut esitule pirni ja juhet ostmas. Vana pirn oli küll tõõkorras, kuid tegemist oli 12v pirniga, mis minu 6v süsteemile ei meeldi. Nüüd käin veel Tondi motopoes tagumist pirni ostmas ja siis hakkan juhtmeid kokku panema.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Püh Juul 19, 2009 8:14 am

Silikoni soovitan paagi korgi vahele mitte panna. See laguneb seal kiiresti ära ja tükid võivad paaki sattuda. Nüüd on paagikork jälle kehva pidamisega.
Voolusüsteemi pole ma veel korda teinud, kuna võrri elektriskeem valmistas kahtlusi. Lähiajal loodan need kahtlused kaotada ja asjad kokku panna.

Täna hommikul lükkasin võrri õue. Kuna lähiajal sai mulle selgeks, et originaal õhufilter ei ole just kõige parem, siis ma kruvisin selle kohe maha. Seejärel proovisin võrri käima panna. Käima ta ei läinud. Kuna mul on d6 mootor, siis ma keerasin kohe karteri põhjas oleva kruvi lahti ja lasin solgi välja. Peale seda panin ma süüte õigeks ja lükkasin võrri. Võrr läks ilusti käima ja tõõtas samamoodi. Sai gaasitatud paar korda. Kopsu kinni ei tõmmanud. Seejärel proovisin hoovis korra sõita. Minek oli hea. Kahjuks suurimat kiirust täna ei õnnestunud saavutada. Arvatavasti ta jääb sinna 40 kanti. Mootor on ju ikkagi nagu uus. Alguses tõmbas isegi kergelt siduri libisema.

Hiljem asju reguleerides ja puhastades läks siduritross jootmiskohast katki. Selle trossi asendasin ma ühelt romult võrriraamilt saadud trossiga. Samal ajal sai lahti võetud esiratas ja piduriklotse ja rummu sisemust puhastatud.

Nüüd võrr igaljuhul tõõtab. Kahjuks peab nüüd võibolla isegi nädala ootama, et saaks jälle edasi tegutseda. Järgmine nädal proovin kohe, kui suur vahe on õhufiltriga sõitmisel ja ilma filtrita sõitmisel. Kui vahe on väga suur(Väga suure tõenäosusega on nii) , siis peab õhufiltrit ümber ehitama hakkama.

Pildid ja video siis, kui võrr on korras.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Püh Juul 19, 2009 11:39 am

Selle bensiinipaagiga ongi ilge jama Riga-11'netel. Minul ajas see ka bensiini korgi vahelt välja ning ühe korra kui panin paagi täis ning keldrisse hakkasin viima, tuli sealt päris kõvasti bensiini välja. Samuti kukkus ta mul maja ees ükspäev ümber nii et ta seisis mul hargi peal, siis jäin samuti poolest paagist ilma. Peale selliseid kogemusi enam paaki üle 2,5 liitri korraga ei pannud. Smile Samas ilma õhufiltrita sõitmine annab masinale palju rohkem jõudu ning kiirust, vähemalt minu võrril see asi nii toimib. Samuti räägitakse, et mootor kulub nii kiiremini.. aga samas keegi rääkis kuskil foorumis, et tema oma 10 aastat ilma õhufiltrita sõitnud ning endiselt on tehase kolb, rõngad ja silinder ja toimib endiselt.. seega on see ka kaheotsaga küsimus.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Püh Juul 19, 2009 10:18 pm

Eks see õhufiltri asi oleneb sõidustiilist ka. Ma päris ilma filtrita ka sõitma ei hakka. Ma ilmselt teen originaalfiltris mõned muudatused, et ta piisavas koguses õhku läbi laseks.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by lauren on Esm Juul 20, 2009 8:10 am

Filtrist võta sõelu vähemaks siis hakkab ka paremini õhku läbi laskma.
lauren

Postituste arv : 3
Registration date : 12/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Esm Juul 20, 2009 10:05 am

Kahjuks pole sõelade eemaldamine eriti hea lahendus. Ilmselt vajab filter kerget ümberehitust.
Aga sellega tegelen siis, kui jälle linna saatun.
Täna hommikul sadas vihma ja ma otsustasin tuledele juhtmed ära vedada. Sai mõned tunnid jännatud ja juhtmed olidki veetud. Kokku suutsin kulutada 6 meetrit juhet. Kui kõik oli ära ühendatud, siis ei tahtnud tuled tõõle hakata. Otsisin viga pikka aega. Vea leidsin välistamise meetodi abil. Viga oli lühises olevas drosselmähises. Sai külge pandud teine esituli ja kõik tõõtas.
Nüüd on selline jama, et süütekaan viib midagi lühisesse, kui see peale panna. Ilmselt lõõb kontaktidest kaande üle. Hetkel probleemi lahendamiseks ideid pole. Üks ide on tegelt. See tähendaks seda, et ma pean kaane sisekülje isoleeri või mingi muu dielektrikuga katma.

Aga on ka suuremaid probleeme. Sai õhtul väike provisõit tehtud. Tuled mõjutavad võrri süüdet väga tugevalt. Ilma tuledeta lippab võrr päris kenasti. Tuledega on kiirus tunduvalt madalam. Sai korra suure kiiruse pealt tuled sisse pandud. Kiirus langes kohe.
Kuskilt jäi kõrva taha, et dioode kasutades saab probleemi lahendada. Pean seda millalgil uurima. Teine võimalus on panna lihtsalt teine süütemähis külge. Aga siis tuleb ka väline süütepool kuskile mahutada. See on igaljuhul varuvariant.

Karbuss on ka vist kergelt umbes. Peab millalgi suurpuhastuse tegema.

Pilte saan järgmine nädal teha.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Esm Juul 20, 2009 10:28 am

Nagu ma enne MSN'is mainisin, siis teibi süütekarbi kaan altpoolt ära, siis see viga kaob. Arvatavasti on Sinu võrril veel süüde nõks vale, et ta tuledega korralikult ei käi. Mul oli ka vahepeal nii, et kui esitule sisse lülitasin langesid põõrded tunduvalt ning hakkas lärisema, süüdet timmides sain asja korralikult toimima.

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Teis Juul 21, 2009 12:44 am

Originaalis käib süütekaane ja mootori vahele suhteliselt paks kummtihend, aseta sinna ise midagi.

Väga hea asi millega igasuguseid asju mökerdada on 200C juures sulav püstolliim, sellega tegin ise oma süütekaanetihendi ja sai hea, seda saad lasta nii kuidas tahad, töödelda kuidas vaja ja ta jääb piisavalt kummine, et olla tihend.

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Aug 26, 2010 10:53 pm

Oehh, pole siiani eriti kaugemale jõudnud. Nüüd on viimasest postist juba üle aasta mõõdas Very Happy . Lubatud pilte pole ma siiamaani ära teinud.
Siiski on kerge areng toimunud. Süütekaane sisemise poole teipisin ma isoleeriga üle.
Sügisel tulid Tondi motopoodi müügile uued kontaktid. Ostsin ühe paari ära ja panin võrrile peale. Uute kontaktidega sain võrri ilusti tõõle.
Kuid probleemid ei lahenenud sellega. Õhufilter segas mootori tõõd, kuna ei lasknud piisavalt õhku läbi. Kui filtri maha kruvisin, siis tõõtas võrr väga hästi. Minek oli suurepärane.
Siis ma puhastasin filtrit ja võtsin sõelasid vähemaks, kuid see ei muutnud midagi. Lõpuks kombineerisin erinevatest juppidest natukene suurema pindalaga filtri kokku, kuid ka see ei mõjunud.

Lisaks sellele ei tahtnud võrr soojast peast käima minna. Probleemile sain lahenduse teada sel suvel, kui ühel teisel masinal oli probleeme soojast peast käivitumisega. Lahendus seisnes selles, et küünlavahe tuli teha õigeks. Oma võrril ma pole siiani küünlavahet muuta jõudnud.
Nüüd on mu lootused selle peal, et küünlavahe muutmisega väheneb ka mootori õhuvajadus ja ma ei peagi sinna suuremat õhufiltrit panema.
Aga ma praegu midagi teha, kuna ma panin uued kontaktid Riga7 peale ja rohkem mul korralikke kontakte pole. Lisaks sellele hakkas mul just ülikool pihta ja tõenäoliselt pole mul kuni kevadeni/suveni vaba aega. Seega venib selle võrri tõõle saamine jälle aasta võrra edasi Very Happy

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles