Kuivati: Projekt vennale säärekas

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Kuivati: Projekt vennale säärekas

Postitamine by kuivati on Laup Jan 17, 2009 9:41 am

Alustan siis siia oma venna võrriehituse arenguetappide kirjapanemist.
Mõte, et vennale võrr teha, sai alguse sellest, et mul on suht igav koguaeg üksinda ringi kärutada.
Kuna mul on palju igasugust võrrikraami tekkinud ja üks raam oli ka üle, siis ma otsustasin, et teengi vennale võrri. Sai siis ükspäev asjaga algust tehtud. Võtsin niisama seisva võrri raami ja ühed delta rattad. Panin nad seina äärde seisma, et oleks hea asjast ülevaadet saada.

Võrri raam koos delta ratastega:

Võrri raam oli pärit ühelt vanalt võrrilt mille ma ostsin kunagi.
Pilt:

Siis ma hakkasin mootori jaoks vajalikke juppe otsima. Praegu ma ootan Ida-Eestist ühte hunnikut juppe, et saaks parimad asjad kokku panna. Hetkel oleks tegelikult mootori jaoks kõik valmis aga ma ei oska valida millise väntvõlli ma panen. Mul on neid 2 tk aga mõlemal on mingi viga. Ühel on magneeto kiiluauk ära kulunud ja teisel käib pronkspuks ringi ja seda siduripoolset väntvõlli otsa on millegiärast lihvitud selle malmpuksi kohapealt ja ma kardan, et sealt võib bensiini läbi tulla. Aga kui jupid käes, siis näeb mis saab.

Praeguseks kõik.

Viimati muutis seda kuivati (Püh Veeb 01, 2009 5:15 am). Kokku muudetud 1 kord

kuivati
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 258
Registration date : 15/11/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Kuivati: Projekt vennale säärekas

Postitamine by Kevin68 on Laup Jan 17, 2009 9:47 am

See viimasel pildil näidatud võrr on küll väga kompu, mis sellest siis sai, varuosadeks? Muidu projekt on väga viis, tulemas miskit teistusugusemat kui orginaal?

Edu,
Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Laup Jan 17, 2009 9:58 am

See masin tuleb 9. aastasele inimesele sobivas suuruses. Selle masina mootor on täitsa laiali lammutatud. See võrr oligi väga kehvas seisus ja sobiski ainult varuosadeks. Pealegi mul juba 1 riga-11 on. Tore oleks muidugi, kui saaks esipaagiga riga-11 ka aga pole võrride jaoks lihtsalt niipalju ruumi.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Jan 17, 2009 10:00 am

Too on siis see kõige uuem Riga-11 millel juba pikk summuti, kõrge lenks ning paak ees?

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Laup Jan 17, 2009 10:07 am

Ausaltõeldes mul pole õrna aimugi, kas sellel on pikk sumps ja kõrge lenks või ei. Igaljuhul ma tean seda, et uuel on paak ees ja minul on see uuem variant.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Laup Jan 17, 2009 10:12 am

Kui uuem variant, siis on ka pikk summuti ning kõrge lenks. Very Happy

Kevin.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Püh Veeb 01, 2009 6:37 am

Nonii. Praeguseks on mul karteripooled ära puhastatud. Ja 2 väntvõlli välja otsitud. Ühel väntvõllil on kiiluauk ära kulunud ja teisel liigub pronkspuks. Ilmselt ma vahetan pronkspuksi ära ja läheb kasutusse see teine väntvõll. Samas ennem, kui ma olen ühe suure hunniku juppe kätte saanud, ei tee ma midagi. Kahjuks venib selle hunniku kätte saamine vähemalt nädal aega veel. Loodetavasti on jupid veebruari lõpuks käes.
Jaanuaris sai ostetud täiesti uus D6 süütemähis ja üks väline süütepool.

Väntvõllid, karter, süütepool ja mähis:

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Teis Märts 10, 2009 4:23 am

Tere jälle. Eile sain ma omale ühe doonorvõrri. Ma läksin sellele kohe peale kooli järele. Võrril oli all esimene ratas ja tagumine puudus. Ma viisin võrri koju nii, et lume peal ma libistasin seda ja asfaldil hoidsin tagumist otsa õhus. Õnneks polnud kodutee pikk.

Kodus ma võtsin tõõriistad kätte ja lammutasin võrri laiali. Esialgu võtsin ma maha kõik asjad, mis kergelt ära tulid. Ülejäänud asjad ma võtan millalgi hiljem maha, siis kui aega on. Kuna raam on väga kehvas seisus, siis ma saen selle relakaga tükkideks. See raam on tõesti väga kehvas seisus ja mul pole ruumi selle säilitamiseks. Aga kõik terved jupid eemaldan raamilt.

Kui raam oli tühjaks tehtud, siis viisin ma mootori kohe tuppa ja hakkasin seda laiali lammutama. Mootori mark on d8 Lammutustõõ kestis ~3 tundi. Seda pealmiselt sellepärast, et võrr oli juba pikemat aega lahtise taeva all seisnud ja küünalt polnud ka peal. Seega käis mootori avamine etapikaupa. Kõigepealt võtsin maha silindripea ja siis üritasin silindrit maha saada. Kui ma silindrit maha ei saanud, siis ma võtsin siduriosa lahti. Ka siduriga oli probleeme. Kõik mutrid, mis mootoris on, olid kinni roostetanud. Peale suuri jõupingutusi sain ma kõik lahti peale magneto ja veohammasratta. Kolvi tagusin ma lihtsalt silindri seest välja. Silinder oli kahjuks roostetanud ja läheb mahakandmisele. Ja üks karteripoolne karbussi kinnitus oli ära murdunud.

Pildid:
Pilt võrri toomisest

Mahavõetud mootor.

Võrr peale laialilammutamist

Päeva lõpp

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Teis Märts 10, 2009 6:47 am

Täna käisin ma ühel teisel doonorvõrril järel. Seekord tuli peale kooli koju minna. Kodus viisin ma kokkupandava õue ja tõin ühe jalgrattakäru ka õue. Siis kinnitasin käru jalgratta pakiraami külge ja läksin võrrile järele. See käruga ringisõitmine oli väga huvitav ja ma plaanin seda veel teha Razz . Kui võrr käes oli, siis ma panin selle kärule ja sõitsin kodupoole tagasi. Koormaga oli veel huvitavam sõita kui niisama Razz . Kodus käisin toast läbi, vahetasin riided ja läksin võrri lammutama. Lammutamine käis kähku ja mõne aja pärast olin ma juba toas mootorit lammutamas.
Moori mark on D6. Ka sellel mootoril oli silinder kinni roostetanud. Lõpuks sain haamriga silindri maha taotud ja asusin siduri kallale. Üllatusena tuli see, et tõmmitsa keere ei sobinud siduri omaga ja sidur jäigi eemaldamata. Õmmeks oli seekord veohammasrattaga rohkem vedu ja see tuli kohe lahti. Magneto jäi samamoodi külge, nagu eelmisel mootorilgi. Kahjuks polnud rohkem viitsimist selle mootoriga tegeleda ja ma viisin selle toast ära paremaid aegu ootama.
Nüüd peaks kõik vajalik ühe korraliku mootri kokkupanemiseks olemas olema. Eelmise võrri mootri väntvõll on superheas korras. Arvatavasti valmib uus mootor juba märtsi lõpuks.

Pildid:
Võrrile järgi minemas

Koormaga

Kodus

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Kolm Märts 11, 2009 10:35 am

Täna mu kannatus katkes. Läksin siis peale kooli poodi ja ostsin võrrile vajalikud jupid ära. Koju jõudes tuli meelde, et silikon jäi ostmata Very Happy . Läksin siis uuesti poodi ja tõin silikoni ära. Peale seda otsisin vajalikud jupid välja ja hakkasin mootorit kokku panema.
Mootori kokkupanek ei läinud kahjuks eriti ladusalt. Alguses ma ei saanud mootorit nii kokku, et väntvõll ilusti ringi käiks. Siis ma otsustasin ,et ma proovin teist siduri võlli mootorisse panna. Teisest võllist oli natuke kasu ja väntvõll jäi vaid ühest kohast kinni kiiluma. Siis ma klopsisin mootorit igatpidi ja lõpuks sain kõik korralikult liikuma.
Vahepeal ma suutsin mootori põrandale kukutada. Karterisse läks mulda ja ma pidin seda veel bensiiniga pesema. Kui ma sain mootori puhtaks pestud, panin ma asjad kokku ja lõpetasin päeva.
Homme pesen ma silindri ja silindripea puhtaks. Arvatavasti saab mootor homme täielikult kokku. Kahjuks tuleb nüüd koolivaheaeg ja võrri valmimine lükkub kuu lõppu või aprilli algusesse.

Pildid:
Mõttetu nänn, mille peale läks 420 eek

Tänase tõõ tulemus

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Kolm Märts 11, 2009 10:39 pm

See mootor paneb küll ila tilkuma. Shocked Kui saladus pole, siis kui paljuga ja kust Sa kolvi, rõngad ja kolvisõrme said?
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Nelj Märts 12, 2009 10:07 am

Asjad ostsin tondi motopoest. Kolb oli 188kr, rõngad umbes 25kr tüki eest ja sõrm mingi 20-40 eek. Tsekk kadus kahjuks ära.
Täna tegelesin jälle mootoriga. Koolist koju jõudes valmistasin kohe silindri ja karteri vahele tihendi. Siis läksin keldrisse ja panin silindri ja silindripea bensiini sisse likku. Peale leotamist puhastasin mõlemad jupid ära.
Kui jupid olid puhastatud, siis ma panin mootorile siduri tagumise osa külge. Veel panin külge veohammasratta ja simmerlingi tihendi. Kui need asjad valmis olid, siis ma asusin silidrit paigaldama. Veel ennem seda panin kolvi ka külge ja käiasin kolvisõrme kolvile sobivasse mõõtu. Lõpuks oli kell juba pool 11 ja ma otsustasin lõpetada.
Võrriga tegelen edasi peale vaheaega.
Üks tähelepanek oli see, et kolvi kvaliteet on väga halb ja iga silindriga käitub kolb erinevalt. Näiteks proovisin ma kolbi täiesti uude silindrisse. Sinna jäi kolb peaaegu täitsa kinni. Praeguses silindris jääb kolb ühes kohas natke kinni. Loodetavasti kulub kolb või silinder oma naabriga vastavusse ja koostõõ nende vahel edeneb hästi.
Nüüd aga vaheajale!!!

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Nelj Märts 12, 2009 10:18 am

Nagu öeldud on kolv tegelikult tehtudki nii, et see oleks alt laiem kui ülevalt. Kolvi pea saab rohkem kuuma, kui alumine osa mis peab olema niigi tihke, et sealt küttesegu minema ei läheks. Kolvipea on aga jah temperatuuri poolest mõjutatud. Samas tehakse ka praak kolve, treimiskvaliteet on jama, nagu mul endal on ühe kolviga olnud, alt kõvasti laiem, rõngad ei läinud vahele ja tagatipuks oli veel sõrme ava ka lühem (splint ei tahtnud oma soonde minna)
Kuigi tolle kolviga ma sain kõvasti sõita, väike modifikatsioon ja töötas.
Samas võib ka viga olla silindris, et see juba liiga kulunud ja kolv lihtsalt rapsib sees kõvasti, ning ei hoia survet sees. Enda masinal kogen seda olukorda praegu, et silinder on kohv.

Aga muidu ei midagi, jõudu ja jaksu.

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by delta-501 on Püh Märts 15, 2009 11:45 pm

kolb 188 eek Shocked , rõngas 25 eek Shocked ma sain kolvi 60-ga ja rõngad 10 eek tk Rolling Eyes
delta-501
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 19
Registration date : 24/02/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Esm Märts 23, 2009 7:20 am

22.03.2009
Täna panin mootorile silindripea peale. Kui silindripea oli paigaldatud, siis hakkasin sidurit kokku panema. Siduri kokkupanekul selgus, et siduri surve plaat ei ulatu võllini ja ma ei saanud seda kinni keerata. Siis ma võtsin siduri osa lahti ja vahetasin võllid ära. Kui võllid olid vahetatud, siis sain surveplaadi ka peale keeratud. Siis oligi põhiline osa mootorist koos. Hiljem panin ka süütemähise peale.

23.03.2009
Täna alustasin võrri kokkupanekut. Kõigepealt otsisin ma moodust, kuidas delta rattale hammasratas külge panna. Lõpuks jõudsin järeldusele, et lihtsam on ikka võrri rattaid kasutada. Plaan kasutada delta rattaid tuli sellest, et mu vend peab ulatama selle võrriga sõita. Aga loodetavasti ta ulatab tavaliste võrriratastega ka sõita.
Esimesel võrrirattal vahetasin ma ohutuse mõttes vanad laagrid uute vastu. Tagumised laagrid õlitasin ma korralikult ära. Siis ma õlitasin pidurimehhanismid ära. Kui kõik oli õlitatud, siis ma panin rattad alla.
Nüüd on jäänud veel asjad kinni keerata ja ära reguleerida. Kuskilt tuleb kett ka välja otsida.

Võrr näeb valmis saades välja selline:

Tegelikult on see võrr praegu täpselt samasugune nagu siis, kui ma selle ostsin. Algul oli plaanis kasutada pakiraami alla käivat bensiinipaaki ja delta rattaid. Ilmselt ei oleks ma ka porilaudu kasutanud. Kahjuks olen ma juba pikka aega oodanud seda tagumist bensiinipaaki aga see pole siiamaani kohale jõudnud.
Aga see paak jõuab arvatavasti paari kuu jooksul kohale ja siis teen ma võrri juures mõned muudatused. Võibolla saab võrr uue värvi ka. Ja praegune sadul läheb ka ilmselt vahetusse.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Esm Märts 23, 2009 8:25 am

Väga ilusa tööga oled hakkama saanud. Ma arvan, et olulist madaldust annab ka see pikk sadul, kui selle saaks natukene madalamaks veel oleks kõik hästi ma oletan. Sest too orginaal sadul on jube kõrge võrreldes pika sadulaga.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by delta-501 on Teis Märts 24, 2009 6:10 am

delta rattale läheb võrri hammakas üks ühele ju Rolling Eyes
delta-501
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 19
Registration date : 24/02/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Teis Märts 24, 2009 7:30 am

Vot siin on selline probleem, et delta erinevatel mudelitel on hammasratta kinnitamine erinevalt lahendatud. Osadel ratastel toetub hammasratas kummipukside peale ja teistel käib poltidega kinni. Minul on selline variant, kus hammasratas toetub pukside peale. Aga võrri hammasratas kinnitub poltidega ja ma ei saa seda delta ratta külge kinnitada. Kahjuks olen ma laisk ja ei viitsi selle hammaka sobitamisega tegelema hakata.

Täna ehitasin ka natukene võrri. Kõigepealt panin mootori külge ja kinnitasin ära. Siis otsisin keti üles ja tegin seda natukene parajamaks. Siis panin keti külge ja panin parajalt pingule.
Kõige parem on see, et võrr saab vist juba järgmine nädal valmis.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by henri115 on Nelj Märts 26, 2009 1:27 am

Kuidas karteripooled puhtaks tegid?
henri115
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 73
Registration date : 16/01/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by canyondrift on Nelj Märts 26, 2009 1:55 am

henri115 kirjutas:Kuidas karteripooled puhtaks tegid?
Pintsel ja mingi hästi lahustav aine (bensiin, nitrolahusti jne)

Moderaator

Postituste arv : 289
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Püh Märts 29, 2009 6:19 am

Karteripooled puhastasin ma bensiini ja wc paberi abil. Nurkade puhastamisel oli abiks kruvikeeraja.

Täna keerasin lõplikult võrri kokku. Palju jamamist oli summutitoruga, mis ei sobinud sellele raamile millegi pärast. Kui ma oleksin summuti toru järgi külge pannud, siis oleks summuti väga maapinna lähedale jäänud. Et summuti ei jääks liiga maapinna lähedale, tuli mul summutitoru painutada. Kahjuks pole mul sellist asja, nagu torupink ja ma pidin leegitoru kruustangide vahel väänama. See tekitas torule mõlgid. Kahjuks polnud mul muud valikut ja nüüd on leegitoru natukene mõlkis.

Nüüd on veel jäänud siduri tross paigaldada.
Praegu on võrri seis selline, et ma panen bensiini paaki, keeran süüte õigeks, timmin karbussi ära ja võrr peaks tõõle minema.

Seda, kas võrr läheb tõõle või ei, saab näha siis, kui saabuvad kuivad kevadilmad.

Pildid: (Natuke kehvad tulid. Siduri kaan on Ko kirjaga)

Perepilt:

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Püh Apr 12, 2009 7:39 am

Täna sai võrriga palju vaeva nähtud. Läksin sellega lilleküla staadioni äärde käivituskatsetusi tegema. Katsetamise ajal tuli mulle appi kaks toredat kampa. Üks aitas isegi süüdet paiks panna. Kahjuks ei saanud seda kuidagi paika. Sain ta mingitmoodi tõõle aga see pole õieti mingi tõõtamine.

Tegin väikse video ka:

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Esm Apr 13, 2009 4:37 am

Tegelesin täna ka võrriga. Kuna Kevin ütles eile, et viga võib ka gaasirullikus olla, siis otsustasin täna seda järele proovida. Hakkasin siis siibrit välja tõmbama ja võrr läks kohe korralikult tõõle. Siis panin teise gaasirulli asemele ja hakkasin võrri seadistama. Kahjuks on nüüd selline jama, et võrr ei tõõta lahtise klapiga ja jõudu tal ka pole. Ilmselt on süüde natuke varajane. Ja võibolla on karbussiga mingi jama. Homme proovin kõigepealt teist karbussi ja kui see ei aita, siis üritan süüdet reguleerida.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Teis Apr 14, 2009 6:57 am

Täna lükkasin võrri välja. Käima ta ei läinud, kuna ei saanud karbast bensiini kätte. Vahetasin siis kiirelt karpa ära. Võrr läks kohe käima.
Ennem lahjendasin bensiini ka natukene. Nüüd tõõtas võrr ka lahtise õhuklapiga. Seega oli bensiinis liigselt õli.

Korra proovisin hoovi peal sõita ka. Siduriga sain kohalt minema ja hoogu tuli ka kenasti.
Kahjuks täna polnud eriti aega võrriga tegeleda. Homme reguleerin veel süüdet ja proovin, kuidas sõita on. Ja ketti tuleb ka pingutada, kipub maha tulema väga tihti.

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by kuivati on Laup Apr 18, 2009 8:48 am

Eile viisin võrri maale. Sõit võttis 4 tundi. Ma pidin väga aeglaselt sõitma, et mootor üle ei kuumeneks. Paar korda sõitsin liiga kiirelt ja mootor lakkas tõõtamast. Siis tuli oodata mingi 10 min, et mootor maha jahtuks. Mootori suure kuumenemise põhjus on ilmselt selles, et võrril sees täitsa uus kolb ja rõngad. Kuna kolb ja rõngad on veel kulumata, siis tekib tugev hõõrejõud, mille tulemusel eraldub palju soojust.
Sõidu ajal külastasin ühe vene sõjaväe objekti. Isa rääkis, et seal olevat radar olnud cccp ajal. Seal kulus ajast mingi pool tundi. Kuna koht oli väga kõrvaline, siis ma otsustasin võrri keti ära pingutada. Ennem tuli see umbes iga kilomeetri tagant maha. Kui toimetamised olid valmis, siis asusin uuesti teele.
Mõne aja pärast jõudsin ühte poodi, kus läks veel mingi pool tundi. Poodi tuli mingi kohalik elumehest külamees. Jutt mida ta ajas oli väga lahe. Kuulasin loengu lõpuni ja ostsin kõhutäidet. Siis jätkasin reisi.
Mõne aja pärast otsustasin uuesti ketti pingutada, kuna see tuli ikka liiga tihti lahti. Nüüd sai kett korralikult pingule ma sõitsin paari pausiga koduni välja.

Koju jõudes tuli meelde, et ujula pannakse see nädalavahetus kinni. Siis tegin veel 12km pika sõidu ujulasse ja tagasi. Ujulasse minnes suutsin jälle mootori üle kuumendada ja tuli natukene maad jala käia. Tagasi tulles enam probleeme ei tekkinud.

Täna käisin päeval kuivatis tõõl. Peale tõõd ajasin kohe Riga 7 ja Riga 11 välja. Sõber ajas Delta välja ja me läksime sõitma. Kaasa tuli ka üks teine sõber. See oli elu esimene korralikum grupisõit. Sõit oli väga lahe ja kõik jäid rahule.

Kella kaheksa ajal jõudis vend ka koju. Siis sai kohe proovitud, kas ta sellele istuma ulatab.
Õnneks ulatus üks jalg ilusti maha. Muidugi ei julgenud ta alguses ertit sellega sõita. Siis me vaidlesime seal ja lõpuks oli ta nõus koos minuga ühe ringi tegema. Kui ring oli tehtud, siis üritasime sõbraga teda ise sõitma panna. Aga ta ei julgenud. Siis sai jälle vaieldud ja selgitatud. Lõpuks ta üritas võrri käima panna. Siis sai ta sellega hakkama. Aga sõita ta ei julgenud. Siis sai jälle räägitud. Lõpuks ta pani võrri käima ja teegi aeglase sõidu. Peale seda tuli isa ja ta pidi tuppa minema. Muidugi ta ei läinud kohe tuppa, kuna sai vere maitse suhu ja tahtis veel sõita Very Happy . Selleks ajaks oli tal põhioskus käes ja mina võtsin enda võrri ja sõber võttis delta. Siis läksime kolmekesi sõitma. Alguses vend venitas. Aga sõidu lõpus õtsustas ta gaasi põhja panna. Siis kimas ta kohe päris kaugele ette meist ja ma ei jõudnudki talle järgi. Lõpuks jäi ta seisma ja me läksime tuppa.

Nüüd võib projekti edukalt lõppenuks lugeda. Ajaliselt sai projekt valmis enamvähem sellel ajal, mis ma plaanisin.

Pildid:

Sõjaväerajatise ''väravas''

Säärudega rallimas

Kena lähivaade

lol! Muide kõik kolm masinat on minu omad Very Happy Very Happy

kuivati
Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down