Load

Go down

Load

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 8:48 am

Tere mure tekkis siis just täna. Kas mul peavad olema rattaload ning pidurid,tuled,signaal korras ja ma võin tänaval sõita. (jutt kõib võrrist).Tõsine probleem! Ise olen 15 täis.

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 50
Registration date : 14/10/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Load

Postitamine by Kevin68 on Nelj Veeb 11, 2010 8:59 am

Tsiteerides:

Austatu härra Kevin.

Midagi Teile rõõmustavt mul öelda pole, nimelt on siiski tegemist mopeediga. Nõukogude ajal jah, et mopeed oli minu mäletamist mööda 2 käiguline sõiduvahend ja abimootoriga jalgrattaks loeti nn. võrre.

Kuid hetkel kehtivas liikluseeskirjas on kirjas, et jalgratkas loetakse _lihasjõul_ liikuvt sõidukit, selle võib olla ka mootor. Antud sääreväristajal on keti ja pedaalide süsteem mõeldud tema mootori käevitamiseks, mitte nagu jalgrattaga sõitmiseks. Ja ega ma ei usu ka, et üle 50 meetri Te seda riista, kui jalgratast pedaalida jõuaksite.

Seega liikluses peab selle auväärse uunikumiga sõites täitma kõiki mopeedile kehtestatud nõudeid.

Vastuseks teisele küsimusele, jään vastuse võlgu, sest millised nõuded tulevad uue liiklusseadusega liiklejatele ei ole veel täna selged, sest antud seaduse eelnõu ringleb alles kusagil Riigikogus. Kuid arvan, et uue seaduse kehtima hakkamisel räägib meedia sellest palju.

Edu!

Lugupidamisega,
Imre Veber

politseileitnant

Korrakaitsebüroo

Pärnu politseijaoskond

patrullteenistuse vanem

444 6638; imre.veber@politsei.ee

Lääne Prefektuur

Pikk tn 18

80089 Pärnu

EDIT: Samasugune teema on ka siin veel olemas: http://vanaisavokk.4rumer.com/vaba-teema-f4/abimootoriga-jalgratas-t141.htm

Viimati muutis seda Kevin68 (Nelj Veeb 11, 2010 9:04 am). Kokku muudetud 1 kord
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by viskoossus on Nelj Veeb 11, 2010 9:03 am

Kui 15 täis oled, tee mopiload ära ja asi vasja. Tuled, signaal ja pidurid peavad niikuinii olema, sest nendeta lihtsalt EI SAA. Kõik, mis ette nähtud, peab küljes olema.
viskoossus
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 113
Registration date : 10/12/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Veeb 11, 2010 9:09 am

Sellega on tegelikult imelik asi.. mind on kaks korda kinni peetud, lubadest pole huvi tuntud. Ühekorra küsiti vanust ja nime ning siis vaatas kõrval istuv naispolitseinik teisele politseinikule otsa ning sõnus "sellega vist tohib sõita", soovisid head päeva ja sõitsid minema. Teine situatsioon oli selline, oli täitsa kottpime ning ootasin "STOP" märgi ees peateelt tulevat autot. Siis aga nägin kuidas ta suunatule vilkuma lõi ning alustasin liikumist, mõlemad sõitsime Käina alevikku ning hakkasin parasjagu vasakpööret sooritama, selleks andsin ka käega vastava märguande ning järgmine hetk nägin tahavaatepeeglist sinist ja punast vilkurist. Tõstsin käe ülesse ning jäin seisma. Patrullautos oli kaks politseiniku, üks ei uskunud et mu esituli põleb.. ega's midagi, lõin võrri käima ja näitasin neile ette. Mainis lishalt, et hirmus lahjake, aga teine oli jälle kõrval ja sõnas, et võrridel ongi lahjad tuled. Siis sooviti head teed ja läksime rõõmsalt laiali.

Niiet minul pole lubade pärast siiamaani politseinikega konflikte olnud ning oleme sõbralikult läbi saanud. Siiski kavatsen kevade saabudes mopeediload ära teha.

Viimati muutis seda Kevin68 (Nelj Veeb 11, 2010 9:10 am). Kokku muudetud 1 kord
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:10 am

Nii et ma võin sõita võrriga kui mul on ratta load olemas ning võrr korras (signaal,pidurid,tuled,jne) ja vanus 15

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Kevin68 on Nelj Veeb 11, 2010 9:12 am

Sul peab olema ka tõõtav pedaalajam. Ning kui politsei hakkab sellist juttu ajama, et see pedaalajam on mõeldud selle võrri käivitamiseks, siis ütle et mõõtku 100 meetrit ja näitad, et suudad selle vabalt ära läbida..

Mina ei mõista, miks arvatakse, et ma ei suuda sellega üle 50ne meetri vändata. Ükskord tulin vändates kaks kilomeetrit koju kuna kütus lõppes ära. Samas kui majade vahel sõidan kasutan väga sageli pedaalajamit, kohaltminekuks, käimapanekuks ning mõnikord poole gaasiga ringi "kruiisides" väntan ka kaasa.
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:19 am

Aga kui mul näiteks pole jalgratta luba ja politsei võtab mu vahele,mis ta võib mulle siis teha, kui mul on võrril kõik asjad korras ning kiiver peas. Ja kas keegi on trahvi ka saanud?

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by raits121 on Nelj Veeb 11, 2010 9:28 am

Einoh 50 meetrit. Ma sõitsin vändates 17 kilomeetrit Kärdlast - Tahkunasse 1,5 tunniga mootor ja kõik oli peal aga kahjuks mootor ei tõõtanud Crying or Very sad
raits121
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 82
Registration date : 12/11/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by viskoossus on Nelj Veeb 11, 2010 9:29 am

See ei huvita kedagi, et sul jalgrattaload on. Kui politsei kinni peab, võib ta sulle trahvi teha küll, sest sul puudub vastava kategooria juhiluba aga enamasti pääsetakse trahvita. Konkreetset juhtumit küll ei tea, kus keegi oleks säärekaga sõitmise eest trahvi saanud. Põruta nii, et tagant tahma lendab! Twisted Evil

Viimati muutis seda viskoossus (Nelj Veeb 11, 2010 9:31 am). Kokku muudetud 1 kord
viskoossus
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by raits121 on Nelj Veeb 11, 2010 9:31 am

Mina tean üht juhtumit kus mu onu sai 50 et tagatuli ei tõõdanud.
raits121
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by viskoossus on Nelj Veeb 11, 2010 9:32 am

60 eeku on trahviühik. Mendid tegid haltuurat sellisel juhul.Very Happy
viskoossus
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by raits121 on Nelj Veeb 11, 2010 9:33 am

Väga võimalik.
raits121
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:37 am

Täna kui ma võrriga sõitsin,nägin ma politsei autot,kohe sõitsin kuuri juurde võrr kuuri ja minema. Politsei auto tuli maja ette Very Happy ja tuhnis kõik kohad läbi. (kui ma oleks vahele jäänud oleks halb olnud,sest mul puudusid pidurid,vändad,signaal,tuled,ning kiiver) ja kell oli umbes 7 paiku. Ratta load olemas siis võin sõita võrriga kui mul kõik võrri juures korras ning kiiver peas?

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by viskoossus on Nelj Veeb 11, 2010 9:41 am

Ei, Sa ei või jalgrattalubadega sõita.
viskoossus
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:45 am

Siis tuleb mopeedi load ära teha,aga kas ma pean siis sõidu võrriga seal tegema Very Happy

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by raits121 on Nelj Veeb 11, 2010 9:51 am

Täna kui ma võrriga sõitsin,nägin ma politsei autot,kohe sõitsin kuuri juurde võrr kuuri ja minema. Politsei auto tuli maja ette ja tuhnis kõik kohad läbi. (kui ma oleks vahele jäänud oleks halb olnud,sest mul puudusid pidurid,vändad,signaal,tuled,ning kiiver) ja kell oli umbes 7 paiku. Ratta load olemas siis võin sõita võrriga kui mul kõik võrri juures korras ning kiiver peas?

Kas sa sõitsid oma hoovis või avaliku tee peal?
raits121
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:53 am

Tegin maja ringi ja maja taga oli auto tee.

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by dann10 on Nelj Veeb 11, 2010 9:55 am

Täna lugesin siis veel teemasi ja oli kirjutatud et oled 14 siis võid võrriga sõita ning sul peavad olema jalgratta load.(kas vastab tõele?)

dann10
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek on Nelj Veeb 11, 2010 10:01 am

dann10 kirjutas:Täna lugesin siis veel teemasi ja oli kirjutatud et oled 14 siis võid võrriga sõita ning sul peavad olema jalgratta load.(kas vastab tõele?)
Milleks teha oletusi, kui on võimalik ARK lehelt TÄPSELT üle kontrollida:
http://www.ark.ee/atp/public/Kahe___kolme__ja_v_ikeste_neljarattaliste_s_idukite.pdf
Selles PDF failis oskad ehk ise orienteeruda. Igasugune võrr on kehtiva seaduse kohaselt mopeed.

indrek
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 49
Registration date : 20/06/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by raits121 on Nelj Veeb 11, 2010 10:10 am

Liiklusseaduses on niimodi kirjas: § 10. Mopeediga sõitmine

(1) Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.

(2) 14–15-aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.

(3) Mopeedi ning nendega võrdsustatud sõiduki juhtimiseks ei nõuta juhiluba isikult, kes on vähemalt 16-aastane.

Ma võtsin sealt jalgratta osa välja kuna siin rohkem mopeedilubadega jagelemine.

Tekst on võetud siit: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13260378
raits121
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down