Roostesurm

Go down

Roostesurm

Postitamine by Kevin68 on Kolm Mai 26, 2010 8:33 am

Küsimus järgmine, nimelt kui ajan raami haljaks ning katan seejärel roostesurmaga, milleks on Buvanol, kas siis võib see pikemaks ajaks seisma (nädal-kaks) ning kas ma saan selle roostesurma sealt hiljem muretult kätte?
avatar
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1084
Age : 23
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Re: Roostesurm

Postitamine by canyondrift on Kolm Mai 26, 2010 8:46 am

Buvanolipudeli tagaküljel on ju kirjas kuidas seda kasutada.
Ma kandsin buvanoli mersu uuele plekile, seisnud on ta kaks nädalat ja rebaseks pole tõmmanus kuskilt veel, tal on see oksiidikiht peal.
Samas mina seda ei julgeks teha, et kohe buvanoli peale värvin, oksiidikiht ei jää selline mis suudaks ühilduda või midagi säärast, aga ei ole veel uurinud seal, kas see oksiidikiht tuleb lapiga tõmmates maha või siis peab kasutama ka lahustit.
Kui igatahes ma seda kunagi põhja alt kruntima hakkan, siis lahustiga ja lapiga on raudselge, et ma need kohad üle tõmban.

_________________
avatar
canyondrift
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 289
Age : 25
Registration date : 16/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://canyondrift.deviantart.com/

Tagasi üles Go down

Re: Roostesurm

Postitamine by kass on Kolm Mai 26, 2010 6:46 pm

Minul seisavad aastaid buvanoolitatud tükid. Muidugi oleneb õhuniiskusest, päris märjas kohas pikapeale võivad minna rebaseks. Üleliigset lahtist katet annab ka veega maha pesta, aga jällegi võib minna rebaseks selle protsessi käigus. Võiks kõva harjaga või pehme traatharjaga kergelt üle käia ja pärast lahtise puru mingi lapiga ära pühkida - nühkida. Minul on küll tegu üldiselt mingite pritsitud detailidega (liiva/haavliga), sellise värske krobelise pinnaga reageerib buvalol hästi, tavalise vana või nühitud pinnaga vb nii hästi seda fosfateeritud pinda ei teki puhtale pinnale.

kass
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 144
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Roostesurm

Postitamine by oldmoped on Kolm Mai 26, 2010 8:33 pm

Asi ikkakgi mõeldud selleks, et kui mingile käkile vaja roosteaukudele värviparandusi teha, siis enne seda natukene roostel hinge kinni puua.
Roostesurmad reageerivad valdavalt vaid roostega ning muundavad ära rooste ja peatavad edasise roostetamise. See rohkem selline paari tõsiuskliku restauraatori tekitatud haip, et kõik metallasjad peaks üle mögistama. Halja metalliga ei tee see keemia peaaegu mittemidagi. Selletõttu roostes mitteoleva või roostest korralikult puhastatud detaili sellega ülemögistamine ei ole kuskiltotsast mõtekas tegevus ja mingit erilist lisa roostekindlust ei tekita.
Kui näha, et jääb kauamaks ajaks ootereziimi, siis värvige asi happekrundi + täitekrundiga üle ja rahu majas.
Kui tahate ikkagi elueest buvanoliga möllata, peate peale detaili puhastamist ootama, et see kõigepealt jälle natukenegi rooste läheks, et kemeial oleks millega reageerida ja mida muundada.
Very Happy

Kui asjad on liiva- või haavlipritsi alt tulnud, käiake need kohe relaka otsas oleva terasharjaga üle, et pind deaktiviseerida ja ei tule ka haljana seistes seda rebast ja mingit eriti arvestatavat roostet sinna niipea, kui te neid just õues räästa all ei hoia. Samuti ei juhtu midagi ka keemiliselt eemaldatud värvialuse ja harjaga üle puhastatud metalliga.

~10 aastat tagasi puhastatud ja üle käiatud ning siiani palja metallina seisvale rollerikerele on praeguseks momendiks on peale tekkinud vaid kerged roostekirme, mile vajadusel värvimiseelselt saaks paari karukeeleliigutusega eemaldada.

_________________
forum.moped.eeforum.jalgratas.ee
avatar
oldmoped
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428
Age : 48
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Roostesurm

Postitamine by Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele