Aloke - Riga 7, Riga 13

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3 1, 2, 3  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Aloke - Riga 7, Riga 13

Postitamine by Aloke on Esm Jan 10, 2011 7:16 am

Tervist! Ostsin siis 2010 aasta sügisel omale võrri, mis peaks olema Riga 7 (võin ka eksida, parandage palun, kui ma eksin!). Mul ei ole küll selle alast infot, aga raam sarnaneb kõige rohkem just Riga 7 omale. Mootor on väidetavalt D8, kuid peale väikest ülevaatamist oli karteri poole taga kohe suurelt kirjas D6 Very Happy:D Silinder pärineb D4 mootorilt. Tehnikaringi juhendaja ütles ka, et D4 silinder on väga hea, aga probleem on just selle silindri tuliseks minekuga, kuna ta ei jahuta ära.

Mõningad pildid siis sellest, milline nägi võrr välja ostes. (Vabandan okidoki.ee watermarki pärast, pole ise saanud mahti pilte teha ja need olid müügikuulutuse pildid.)
( nüüdseks on võrr täielikult muutunud, ilmselgelt teen uued pildid siis, kui saan:) )

Tulin siis selle isendiga ligi 30 kilomeetrit koju. Sõitis ta enam-vähem hästi, mädimist eriti ei olnud. käima läks koheselt lükkest.

Alguses ma suht väga sellega midagi ei teinud, sõitsin ringi ja värki. Käisin klassivenna juures putitamas ja värki. Lõpuks ma ikka mõtlesin, et ma pean tehnikaringi minema. Panin end ka sinna kirja, päevapealt suht olin sees. Maha sai võetud sureti ja tuli. Mootoriga tegelesin hiljem.

Vahepeal novembri poole sai ka proovitud D6 silindrit, millega ei olnud jõudu üldse (loogiliselt ei sobinud siis kolb silindriga?). Vahetasin tagasi D4 silindri peale. Sõitsin mõned päevad. Ilmnesid käimaminekuga probleemid (karteri pooles oli auk, ilmselt on traktori magneeto olnud peal ja õues oli küllm). Õues oli veel kusjuures nii külm, et isegi mingite kinnastega ei kannatanud sõita - sügiskülmad, sügiskülmad. Imelik oli küll see, et kui ma olin veidi lükanud, siis läks ta järsult käima ja hakkas sedasi eest ära minema et vaevu sain peale:D (unustasin mainida ka seda, et vahepeal sai vahetatud juhe piibu vastu, sest see juhe oli liigselt ohtlik ja vihmaga ei oleks sõita saand)

Mõne aja pärast avastasin, et see kolb on rikutud. D4 mootori suur kuumus on oma töö teinud kolvirõngastega. Avastasin ka, et magneeto loksub. Teadsin, et siis on midagi väntvõlliga viga. Ja nii algaski periood, mil ma kakkusin mootori laiali (Vahepeal sai ka ostetud kasutatud türikolb koos sobiva silindriga 400 krooni eest, hiljem lähemalt). Sain siis mootori lahti. Üllatusi oli oli kui palju! Mõlemad mootoripooled said ära vahetatud, kuna vasakul poolel oli üks auk sidurihoova kaane juures ja teiselpool karteri pooles. Karteri pooltel lihvisin ka silindri avad ühtlaseks (sorri kui segaselt seletan), mis tähendab seda, et bensiiniavad silindris ja karteri pooles on ühtlases mõõdus. Ühe nurga lasin ka minifreesiga maha, et bensiin tuleks ilusti peale. Lihvisin maha ka kõik jama sodi, mis takistas väntvõlli. Siis kui enamvähem asi sai hakata kokkupaneku poole liikuma, proovisin ka seda, kuidas väntvõll mootoris liigub. Väntvõll käis ülikergelt, mis on hea tunnus. Paningi kõik osad sisse ja mootori kokku. Türikolvi panin ka sisse, türikolb on üherõngaline. Ilmselgelt te peaks teadma mis on türikolb?Very Happy Kui mootor koos oli, sai pandud ka pikem sumps ja proovitud käivitumist. Ei tundunud asi alguses nii hea. Oli juba kätte jõudnud ka talv.

Järgmises motoringis sai pandud suurem hammikas (36 hammast oli vist kui ma õigesti mäletan?) ja paigaldatud sumpa sisse (otsa lähedale) üks pisike metallist toru, mis traadiga kinnitades annab ikka isaselt jõudu juurde, kui torujupp on õige suurusega. Kontaktivahe sai ka paika pandud. Kui need toimingud olid tehtud, läksin õue proovima. Tehnikaringi juures on üks asfaldi plats. Jooksin jooksin, ja niikui siduri lahti lasin, lendas see sellise lennuga edasi, et ma sain napilt siduri alla:D lasin siis natuke käia, panin segukruvi paika ja möllu. Tee oli täiesti kinni tuisanud (tormiaeg oli). Koju minnes sumpasin ma kinni tuisanud teest läbi, samal ajal mängisin gaasiga et mootorit soojas hoida. Jõudsin siis suure tee peale ja proovisin minna. lasin siis ratta ringi ja lükkasin alghoo sisse ja läks. Krossiprille seekord kiivriga kaasa ei võtnud, võtsin ainult kiivri. Tuulest hakkas üks silm vett jooksma:D Koju jõudes suht koht 10-15CM lumest läks läbi ja kiirendas ka veel. Ulme püss oli sündinud.

Sõidetud sai ikka päris korralikult. Paar korda ikka kukkusin ka (lasin kurvis liiga vara sidurit ja kurv oli jääs). Kukkumistega retsisin omal sumpsi ühe kinnituse ära, mis oli juurde keevitatud. Nüüd tuleb sealt vahelt tossu välja sõiduaeg ja jõud ei ole endine. Kurvi minnes proovisin ka tagapidurit, aga sellel ütles keevitus üles:D (raske jalg mul xD). Nüüd ootangi kolmapäeva, et saaks tehnikaringis sumpa korda teha. Siis on jälle pillil monstrumi elu sees. Olen alles uus sel alal ja õpin suht seda tehnikat, niiet palun ärge mulle vihakirju saatke, kui ma midagi valesti ütlen, pigem parandage;) saan ise ka targemaks. Edu teile oma pillidega!

Viimati muutis seda Aloke (Kolm Juun 22, 2011 2:02 am). Kokku muudetud 1 kord
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 75
Registration date : 10/01/2011

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Aloke - Riga 7, Riga 13

Postitamine by Kevin68 on Esm Jan 10, 2011 7:35 am

Värv on ilus ning masin näeb välimuselt ka üpris huvitav ja omapärane välja! Tegu jah algselt olnud Riga-7nega.. rattad pärinevad mõne kahekäigulise vene mopeedi alt, tagumine porilaud tehtud mopeedi tagumisest porilauast ning esimene vist uuemast (Riga-13ne) esimesest porilauast.

Jõudu ja jaksu selle masinaga!
Kevin68
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 1083
Registration date : 04/11/2008

Vaata kasutaja profiili http://www.vanaisavokk.forumotion.com

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Kolm Jan 12, 2011 6:05 am

12.01.2011

-Jõudsin just tehnikaringist. Sain sumpsi keevitatud, oli ikka päris kõver see 1 kinnitus:D Siduri sain ka enam-vähem korda ja pidurihoova keevitasin ka ära. Esipidurile sain ka kronksteini, mille panekuks ma pidin eemaldama sportgaasi, õnneks ei võtnud sportgaasi eemaldamine liialt kaua aega. Homme on mul vaja veel lahti võtta eest piduriklotsid, kuna piduri lõpp jätab ikka ratta mingil määral libisema. võibolla tuleb plekid alla panna? Loodan, et seal plekke veel ei ole ja et need saab sinna paigaldada..

Vahepeal väike küsimus ka teile. Kas dünamotuli võrrile ette pannes on hea lahendus? Mul sõber kasutab ja ütleb et päris hea on, aga ma ei ole näinud kui hea see tegelikult on. Ma mõtlesin, et paneks dünamo taha ja tule ette. Siis oleks parem näiteks kui puki peal soojendan mootorit, siis saab juba tule tööle panna.

Homme uuendan teid siis ilmselt sellega, mis on tehtud saanud ja reedel teen peale kooli ka pilte.

Edu siis kõigile enda masinatega!
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by tumbleweed on Kolm Jan 12, 2011 6:16 am

Paljuga sa selle masina ostsid.
Kahju, et tartus pole sellist motoringi.
Terv:Karl
tumbleweed
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 321
Registration date : 18/10/2010

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Kolm Jan 12, 2011 6:18 am

Alghind oli 2000, aga ma tingisin 1600 peale. Ise vahepeal ikka kahetsesin, aga kui asjad paremuse poole liikuma hakkasid, siis olin rahul cheers
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Kolm Jan 12, 2011 8:02 am

Riga-5 ongi näituseks dünamo pealt esituli. Tollel puudub juba tehase poolt tagatuli ja dünamo töötab tagaratta pealt.

Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Registration date : 24/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Kolm Jan 12, 2011 9:01 am

Tänud vastuse eest!
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Nelj Jan 13, 2011 6:34 am

-13.01.2011

Sai lahti võetud esipiduri kompleks. Klotside alla viskasin plekid, aga ikka ei võtnud korralikult. Ehk muretsen uued klotsid.

Kontaktivahe sai paika pandud, aga kontaktihaamer on ära kulunud ja sulgub valel ajal. Mingiaeg ostan uued kontaktid. Rohkem midagi eriti tehtud ei saanudki, razeri kleepsud panin ka peale:D

Homme siis juba pilte. Edu teile oma masinatega!
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Nelj Jan 13, 2011 6:43 am

Aloke kirjutas:Kontaktivahe sai paika pandud, aga kontaktihaamer on ära kulunud ja sulgub valel ajal.

Säde tekkib kontaktide avanemise momendil!
See, millal need pärast sulguvad, ei ole otseselt mingi näitaja.

Aloke kirjutas:Rohkem midagi eriti tehtud ei saanudki, razeri kleepsud panin ka peale:D

+10km/h?

Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Nelj Jan 13, 2011 6:49 am

Noo, nende kontaktidega sõidan ma niikaua küll, kui nad üles ütlevad.

Ja see et ma oma võrrile kleepse panen, ei tähenda, et sa peaks kohe kukkuma mõnitama. Ehk mulle meeldib teha oma võrri ilusamaks? Mine mõnita kellegi teise võrri kui tahad, aga niisama ära küll oma nn. "musta huumorit" palun näitama tule.
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Nelj Jan 13, 2011 8:22 am

Oldmopedil on eriluba sapiseid vastuseid kirjutada! Cool Mees teab, mis mees räägib lihtsalt.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Nelj Jan 13, 2011 11:42 pm

noo ma tean et tal on suur ajalooline kollektsioon erinevaid isendeid ja et tal on palju kogemusi aga see ei anna talle õigust näidata üles oma musta huumorit sellepärast, et ma kirjutan vabalt?

E: Veel urmetile.

Reymo1995 poolt kirjutatud reeglites oli kirjas nii:

3. Solvavad, viha õhutavad, ähvardavad jms postitused kustutatakse ning nende autor saab hoiatuse.

7. Foorumi reeglid on kirja pandud lehekülje haldajate poolt ja ei kuulu arutamisele. Foorumi reeglid kehtivad kõikidele kasutajatele ja on täitmiseks kohustuslikud. Reeglite mitmekordne rikkumine võib kaasa tuua kasutaja kustutamise.

Viimati muutis seda Aloke (Reede Jan 14, 2011 3:55 am). Kokku muudetud 1 kord
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Reede Jan 14, 2011 3:36 am

Tervist! Lisan tänase seisuga siis ka mõned pildid, nagu olen lubanud;)

Mootor ka jupsis täna. Jooksis isegi korra kokku. Ilmselt vahetan mingiaeg kolvi ära, sest tundub et selle kolvi eluaeg on läbi.

Edu teile oma masinatega!
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by tumbleweed on Reede Jan 14, 2011 3:59 am

Edu edu. Tahaks oma masinaga ka nii kaugelle jõuda ja sõitma hakkata.
tumbleweed
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 321
Registration date : 18/10/2010

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Reede Jan 14, 2011 4:01 am

Võrriga sõitmine on tõesti nauding. See mootor oli ligi kuu aega laiali... Eks ma kolmap. võtan silindripea maha ja teen karbussipuhasti ja bensiiniga läikima, siis peaks korralikumalt jahutama. Kui ikka nutab, siis vaatan kolvi ka üle.
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Reede Jan 14, 2011 7:15 am

Aloke, palun pane mulle PM tekstid, kus kasutaja Oldmoped kedagi solvanud on. Siiani arvamust siiski avaldanud ja "suunavaid" küsimusi esitanud.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by oldmoped on Reede Jan 14, 2011 7:22 am

Kas tõesti saab lugeda solvanguks seda, kui keegi ütleb oma ausa arvamuse, mis ta konkreetsest masinast ja sellega tehtust arvab?

enne:

nüüd:

Saan aru, et paljude foorumlaste stiil on kõigele järgi kiita ja edu soovida, olenemata, mida tehakse.
Avalikku netifoorumisse oma masinat üles pannes tuleb aga alati arvestada, et kõik, mis sellest arvatakse, ei ole alati meeldiv ja Sinu arvamusega kokku langev. Lihtsalt inimeste maitsed ja eelistused on erinevad. Kui kriitikat ei kannata, siis parem ka mitte postitada.

Kui masina välimuse kohapealt saab isegi vaielda, et maitse asi, siis osade kohtade ei välimus ega ka tehnilised lahendused ei kannata küll mittemingit kriitikat (näiteks raami külge kinni keevitatud summuti).
Tee mis tahad, aga minu arvates oli ennem tegu kellegi poolt suheliselt maitsekalt ja korralikult ümberehitatud masinaga, nüüd aga sellest saanud kõiga tavalisem külavaherott... aga kui sa ise sellega nüüd rohkem rahul oled, siis anna ainult minna.

Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428
Registration date : 05/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Reede Jan 14, 2011 9:24 am

Seal muidugi uue versiooniga on kaasnenud ka vigu, kuna osad jupid on teiekeeli nn. "ajutised". Näiteks see nõme iste ja tagaporikas tundub kole suur selle mopi rattaga. Seepärast vahetan ära mopiratta suuremate vastu, et asi tunduks kuidagi normaalsem. Tegevust jätkub küllaga ja eks ma ise ka ikka enda kallal nurisen vahepeal. Esimene masin siiski ja tunnistan, olen küll mõnest kohast vussi keeranud sellega, aga kõigest olen saanud õppida ja teine kord enam selle peale ei eksi. Sumps, sellel pole minu arust viga midagi. Aga eks näib mis edasipidi saab, kui ma saan omale varuosasid juurde, et võrri välimust normaalsemaks teha.
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Kolm Jan 19, 2011 6:28 am

- 19.01.2011

Sai siis tehnikaringis silindripea puhastatud. kõrgtemperatuurile vastupidav punane silikoon vahele ja silindripea peale. Ikka veel oli mootoris pöörete alla laskmisel mingi kahtlane kolin sees. võtsin silindri maha ja logistasin tiba väntvõlli. kepsulaager oli läbi!Very Happy nüüd hakkasin mootorit laiali võtma, muud teha ei jõudnudki täna.
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Kolm Jan 19, 2011 6:30 am

Ja kuidas sa seda kepsulaagri loksu kontrollisid? Üles-alla või külgsuunaliselt?

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Kolm Jan 19, 2011 7:14 am

igatpidi nii kuis võimalik. Juhendaja ütles ka et kepsulaager on läbi. Kolvil pidi üli õhukese liivapaberiga saama hävitada need kokkujooksmisest tekkinud jäljed. Kolb iseenesest on hea (tehtud teisest materjalist spets sellele silindrile)
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by urmet48 on Kolm Jan 19, 2011 8:05 am

Tee jah kolb liivapaberiga puhtaks. Võta siis juba paar mm igast küljest maha. Saad kergemaks ja annab väänet juurde.

Moderaator
Moderaator

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Nelj Jan 27, 2011 5:27 am

Pole tükk aega kirjutanud. Ilmselt sellest, et olen pingsalt tegelenud ühe ja sama asjaga- mootoriga. Niisiis, kolmap. õhtuks sain mootori kokku, kuid käima ei läinud. Ise ei avastanud pauguga kohe ära ka. Järgmine päev oli avastus, et kontaktide alla ei pannud seibe:D vool jooksis massi. Panin selle paika ja siis käivitus ka. Häält tegi nagu ikka türikolviga võrr teeb. Jõudu oli ka suht palju, tõmmekas oli suht hea. Rohkem eriti midagi polegi öelda:D Suht valma on praegu, ootan siiamaani endale uusi kontakte, istet ja rattaid.

Edu teile oma masinatega!
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by indrek06 on Nelj Jan 27, 2011 6:03 am

Aloke kirjutas:...Häält tegi nagu ikka türikolviga võrr teeb.

Ja mida see kolb siis sul hääle poolest muudab?
indrek06
Lehekülje haldaja
Lehekülje haldaja

Postituste arv : 232
Registration date : 19/03/2009

Vaata kasutaja profiili http://nagi.ee/photos/indrek06/sets

Tagasi üles Go down

Postitamine by Aloke on Nelj Jan 27, 2011 6:47 am

maitea, tunne on et natuke valjemaks läks kolbi vahetades. maioska kirjeldada aga võrreldes tavalise võrriga on tiba teistsugusem hääl.
Aloke
Kasutaja
Kasutaja

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine by Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3 1, 2, 3  Next